Among the Brave

Okładka książki Among the Brave Margaret Peterson Haddix
Okładka książki Among the Brave
Margaret Peterson Haddix Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: The Shadow Children (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Shadow Children (tom 5)
Simon & Schuster
2005-10-01
2005-10-01
haddix shadow children 8-12 Fantasy & Magic Family Action & Adventure

Kolejny tom z serii "Dzieci cienie", już 5, ale niestety, tym razem, czytany w języku angielskim, gdyż nie ma wydania polskiego :(.

Tym razem historię poznajemy z punktu widzenia najlepszego przyjaciela Luke'a, czyli Trey'a – chłopca, który panicznie boi się wszystkiego. Autorka w tym tomie pokazuje jego niezwykłą przemianę – pomimo ogromnego strachu jaki towarzyszy mu przez całą akcję książki, nie poddaje się, walczy o swoich przyjaciół i o to w co wierzy. Momentami wypominanie Trey'a o tym jaki to z niego tchórz może być męczące, ale czytelnik obserwujący wydarzenia wie, jaka jest prawda. Jak to bywa, gdy bohaterem jest dziecko, nie zawsze postępuje idealnie, ale można to zrozumieć.

"Among the Brave" jest bardzo krótką historią, którą pomimo różnic językowych czyta się zadziwiająco łatwo. Akcja nie jest bardzo szybko i nawet wiele się nie dzieje, ale i tak chciało się wiedzieć, co będzie się dalej działo. Autorka ponownie w bardzo fajny sposób wprowadza przeróżne tajemnice, które ciężko odgadnąć i czasami niektóre rozwiązania potrafią zaskoczyć. Jestem ciekawa ja potoczą się dalej niektóre wątki, które pojawiły się zwłaszcza pod koniec tego tomu.

Jest genialna, dzieci ,które muszą się ukrywać , ponieważ są urodzeni jako trzeci, pożera się tę książkę.

• (w) Chcę przeczytać
  • Dystopia, historie alternatywne, postapo itp.
  • 2015
  • PBM
  • Po angielsku
  • Sagi, które nadal chcę :)

Dodaj cytat z książki Among the Brave