Among the Brave

0-689-85794-2
haddix shadow children
literatura faktu
angielski

Trey may have saved Luke's life, but he still thinks of himself as a coward who can barely stand to be outdoors. Now Trey finds out Luke has been taken prisoner at Population Police headquarters. Trey is terrified, but he knows that if he doesn't rescue his friend, no one will. At police headquarters, Trey impersonates an officer to try getting to Luke. But just when it looks like he's close,...

At police headquarters, Trey impersonates an officer to try getting to Luke. But just when it looks like he's close, Trey suddenly finds himself in danger of exposing not just himself but all shadow children.

źródło opisu: http://www.simonandschuster.com/

źródło okładki: http://www.simonandschuster.com/

Agnieszka Wiecha | 2012-05-24

Jest genialna, dzieci ,które muszą się ukrywać , ponieważ są urodzeni jako trzeci, pożera się tę książkę.

Grace Holloway | 2015-06-26
Przeczytana: 2015 rok

Kolejny tom z serii "Dzieci cienie", już 5, ale niestety, tym razem, czytany w języku angielskim, gdyż nie ma wydania polskiego :(.

Tym razem historię poznajemy z punktu widzenia najlepszego przyjaciela Luke'a, czyli Trey'a – chłopca, który panicznie boi się wszystkiego. Autorka w tym tomie pokazuje jego niezwykłą przemianę – pomimo ogromnego strachu jaki towarzyszy mu przez całą akcję książki, nie poddaje się, walczy o swoich przyjaciół i o to w co wierzy. Momentami wypominanie Trey'a o tym jaki to z niego tchórz może być męczące, ale czytelnik obserwujący wydarzenia wie, jaka jest prawda. Jak to bywa, gdy bohaterem jest dziecko, nie zawsze postępuje idealnie, ale można to zrozumieć.

"Among the Brave" jest bardzo krótką historią, którą pomimo różnic językowych czyta się zadziwiająco łatwo. Akcja nie jest bardzo szybko i nawet wiele się nie dzieje, ale i tak chciało się wiedzieć, co będzie się dalej działo. Autorka ponownie w bardzo fajny sposób wprowadza przeróżne tajemnice,...

książek: 1913
kaimek898 | 2018-03-06