Wiersze i Piosenki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka "Kultury"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Instytut Literacki
poezja
BaskaB

żabot | 2013-11-28

Tego typu książki nie powinny podlegać ocenie, bo... albo twórczość poetycką danego autora się lubi i docenia praktycznie w całości, albo nie. Sensowniej byłoby oceniać konkretne utwory/wiersze. Z jednej strony cała zawartośc tomu to twórczość Jacka Kaczmarskiego, z drugiej - w przypadku tego autora, trudno tu powiedziec, że on jest autorem wyboru tekstów i inicjatorem tego konkretnego wydania. Jako miłośnik twórczości Jacka (bardziej w wersji muzycznej niż papierowej) nie byłbym sobą stawiając mniej gwiazdek niz dziesięć.