Droga Karola Wojtyły. Tom I. Na tron Apostołów 1920-1978

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Droga Karola Wojtyły". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
978-83-247-1617-3
MateuszP

Pierwszy tom pełnej rozmachu i doskonale udokumentowanej biografia Karola Wojtyły na tle dziejów Polski i świata. Obejmuje czas od narodzin po wybór na papieża. Autor opowiada m.in. o rodzinie Karola Wojtyły, czasie wojny, studiach na Zachodzie, pracy w środowisku akademickim skupionym wokół KUL-u i czasie, gdy był metropolitą krakowskim. Charakteryzuje przyszłego papieża jako myśliciela i poetę, opisuje jego rolę podczas Soboru Watykańskiego II i wyjawia nieznane szczegóły konklawe z 1978 roku.

źródło opisu: Świat Książki, 2010

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

albanik1 | 2016-07-10
Na półkach: Posiadam

Książka napisana z dużą wnikliwością zawierająca wiele ciekawostek z życia Karola Wojtyły. Piękne zdjęcia.

nieidentyczna | 2012-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Nie lubię biografii! Ale, co do tej jestem skłonna zmienić zdanie. Ciekawe zdjęcia, przystępny język, dużo ciekawostek!
Przeczytałam w 2 dni, niebawem zapewne sięgnę po kolejne tomy.

Aleksander | 2014-06-02
Przeczytana: lipiec 2014