Śmierć czarnego posągu

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le Dieu assassiné
Abigail

Śmierć czarnego posągu" to tragiczna historia Sathu, pisarza faraona, najwierniejszego i najbardziej oddanego ze sług, który pewnego dnia w obliczu klęsk, jakie ze wszystkich stron spadają na Egipt, stawia sobie przeraźliwe, grożące śmiercią pytanie: Czyżby faraon, ten natchniony przez Amona, mylił się? Czyżby nie słyszał już głosu boga? Jest to pierwsze z pytań, które wstrząsną całym życiem Sathu. Kiedy bowiem sam zasiądzie na tronie Górnego i Dolnego Egiptu, stanie oko w oko z problemem: Czy Amon w ogóle istnieje?

Od tej pory niejako wbrew samemu sobie i nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo będzie zmierzał do poznania prawdy, obalając fałszywych bogów i przeczuwając najpierw niejasno, potem coraz wyraźniej, że istnieje prawdziwy Bóg, będący absolutną świadomością, absolutną miłością.

Ale czy Sathu go odnajdzie?

Ta piękna, głęboko ludzka opowieść jest trzecią książką Michela Larneuil, autora "La petite marche du Télengana", która otrzymała wiele francuskich nagród literackich, i "Vautour et l'enfant", a zarazem pierwszą, jaka ukazuje się w przekładzie polskim

źródło opisu: nota wydawnictwa

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/smierc-czarnego-pos...»

Abigail | 2012-03-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W recenzji wydawnictwa możemy przeczytać, że "Śmierć czarnego posągu" to "piękna, głęboko ludzka opowieść". Taką jest rzeczywiście. Opowiada o żarliwości w poszukiwaniu prawdy i ludzkiej tęsknocie za Niewypowiedzianym. Niestety, liczyłam na to, że na pytanie "Ale czy Sathu go odnajdzie", książka przyniesie odpowiedź twierdzącą. Tymczasem bohater nie umiera w radosnej pewności wiary. Do grobu zabiera swoje niewyjaśnione pytania i watpliwości

Monika | 2014-11-23
Radek8904 | 2013-07-14