Pedagogika upośledzonych umysłowo- wybrane zagadnienia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wydanie II poszerzone". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Impuls
83-86994-47-9
Pedagogika
Indianka

Książka przeznaczona jest dla czytelników zajmujących się zawodowo problemami osób niepełnosprawnych. Zawarte w niej informacje pomogą torować drogę do lepszego poznania osobowości i możliwości edukacyjnych dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo. Treść książki może inspirować rodziców i profesjonalistów do podejmowania prób integracji tych dzieci ze społeczeństwem. Odpowiedni system edukacji daje ogromne możliwości wpływu nie tylko na rozwój społeczny i emocjonalny uczniów, ale także na ich rehabilitację. Umiejętne, sprawne, profesjonalne wspomaganie rozwoju dziecka wymaga orientacji i nabywania wiedzy teoretycznej i doświadczeń praktycznych. Przed takim zadaniem stoją rodzice i osoby przygotowujące się do działań zawodowych w tym zakresie. Autorka, opierając się na dorobku różnych dziedzin nauki, stara się ukazać kierunki oddziaływań rehabilitacyjnych, celem znalezienia istotnego miejsca w tym procesie dla pedagoga specjalnego.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2014-12-23
Na półkach: Przeczytane, Naukowe
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Podstawy oligofrenopedagogiki ujęte w jednym miejscu, bardzo przydatne do egzaminu na studia lub do zapoznania się z tą dziedziną pedagogiki.

Monika | 2014-06-06
Ada | 2013-02-02