Change of Heart

Wydawnictwo: Hodder & Stoughton
Jodi Picoult, morderstwo
angielski
Booka

June has survived what no mother should face. Twelve years ago, a man she had invited into their home murdered her husband and young daughter. For the sake of her unborn child, she managed to carry on living. But now she faces losing a second daughter. Claire has a heart defect, and unless they find a donor soon, she will die. When a match is offered, it seems like a miracle. Until June...

When a match is offered, it seems like a miracle. Until June learns that the new heart will come from the man who killed Claire's sister. She thought she would do anything to keep her child alive. But how can she give her daughter the heart of a murderer?

źródło opisu: http://hodder.co.uk/books/work.aspx?WorkID=100527

źródło okładki: http://hodder.co.uk/ImageHandler.ashx?filename=978...»

książek: 2018
Ulka | 2013-03-28
Przeczytana: 24 marca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przejmująca historia człowieka skazanego za mordestwo,który okazuje się wspaniałym człowiekiem udowadniając że robił wszystko dla dobra innych ludzi. Podoba mi się ujęcie tej opowieści, została ona przedstawiona przez kilka osób ujmując w tym własne uczucia. Ta historia pokazuje nam, że nie zawsze wszystko kończy się dobrze. Finał tej opowieści wywarł na mnie ogromne wrażenie, nie obyło się bez łez.

Gosia | 2013-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 02 września 2013

Kolejne już moje spotkanie z prozą Jodi Picoult. Ta książka jest jedną z najlepszych spośród przeczytanych. Z początku co prawda przeszkadzało mi pewne podobieństwo do "Zielonej mili", domyśliłam się też pewnego wątku, lecz drugą połowę po prostu połknęłam. W tej książce mniej jest zawiłości prawa amerykańskiego i rozpraw sądowych, za to autorka z wielu stron przedstawia kwestie winy, przebaczenia, kary (wręcz za grzechy), bo odniesień do religii i kwestii wiary jest tu też wiele. Dzięki temu jednak ta książka mimo, że nie odbiega od schematu książek pisanych przez tą Panią, zawiera wiele rozważań moralnych, co podnosi jej wartość.

Ania | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Jest wiele opinii o tej książce,według mnie jest ona po prostu niesamowita! Przeczytałam już kilka książek Jodi Picoult ale ta zdecydowanie jest najlepsza!
Autorka snuje w niej porywającą opowieść o istocie odkupienia,sprawiedliwości i miłości.
Nie ma w niej głównego bohatera książki gdyż są tak opisani że wszystkie postacie są równie ważni.
Czytając ją odczuwałam wiele emocji poprzez ogromne współczucie June Nealon,złośc na Shaya Bourna a następnie podziw dla niego i na koniec dosłownie duże zaskoczenie z wyjawienia "jak to było naprawdę".
Naprawdę serdecznie polecam tą powieść!!!

Natalia | 2016-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Po pewnym czasie znów powróciłam do Jodi Picoult. Musiałam odpocząć od trudnych tematów, które autorka porusza w swoich książkach. Kiedy nabrałam ochotę na powieść o poważnych sprawach, sięgnęłam po "Przemianę" i ani trochę się nie zawiodłam. Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki.

Gdyby ktoś zapytał mnie o czym jest, powiedziałabym, że o cudach, wierze, nadziei, wybaczaniu i przyjaźni. Głównym tematem jest kara śmierci i dylematy z tym związane. Czy człowiek skazany na karę śmierci może zostać dawcą serca? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie musicie przeczytać "Przemianę". Bardzo polubiłam głównych bohaterów. Żałuję, że ta historia dobiegła końca i nie poznam ich dalszych losów.

Polecam z całego serca.

andzia12 | 2016-07-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 12 lipca 2016

"Śmierć dziecka jest pogwałceniem porządku świata- niczym motyl albinos, krwistoczerwone jezioro czy walący się drapacz chmur."

"Pewnego razu usłyszałam, że jeżeli ma córkę, nie odejdzie się z tego świata w samotności- w ostatniej godzinie to ona będzie trzymać nas za rękę..."

June straciła córeczkę i męża. Po tej tragedii podniosła się tylko dla drugiej córeczki, aby walczyć o jej zdrowie i chore serce. Ale cały czas nie wybaczyłam Shayowi tego co zrobił.
On został skazany na karę śmierci. Po 11 latach ma być ona wykonana. Lecz nagle pragnie uratować małą dziewczynkę podarowując jej serce. Młoda prawniczka podejmuje się walki w sądzie o taki wyrok. Zaś przwodnik duchowny skazanego pragnie odkupić winę i mu pomóc...

"Przemiana" to historia o wybaczaniu popełnionych czynów. O Bogu, który wybacz, ale jest i sprawiedliwy. Z drugiej strony książka dotyka istoty odkupenia win i przemiany. Czy możliwe jest, aby jakikolwiek czyn był stanie spowodować, że wybacza się zadane...

Annia | 2013-11-29
Przeczytana: listopad 2013

Opowieść o...i tu pierwszy raz mam problem z określeniem jaka jest ta opowieść?
Każdą książkę odbieram inaczej w tej zetknęłam się z cierpieniem,szukaniem sprawiedliwości,rozdarciem,wiarą,bezwarunkową miłością do dziecka.Miotało mną wiele uczuć jak czytałam z zainteresowaniem,całkowicie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw nie mówiąc już o zakończeniu.I tu sprawdziło się moje przekonanie"nie osądzaj nikogo zanim go nie poznasz".
To taka namiastka po przeczytaniu tego co mnie porwało tak do końca nie umiem jej ocenić,nie umiem oddać tego co czułam do końca jakoś tak przykleiła mi się "Zielona mila"...Polecam niech każdy sam oceni

To moje trzecie spotkanie z Panią Picoult. Jestem pełna podziwu dla jej twórczości. Autorka pisze świetne, ciepłe powieści, z rozwagą pisze o sprawach poważnych i robi to ze znajomą dla niej delikatnością. Książka bardzo mi się podobała, aczkolwiek do poprzednich jej powieści książka troszkę słabsza. Ale również gorąco polecam, ponieważ wszystkie książki tej autorki pochłaniają i sprawiają, że czytelnik przenosi się w magiczny, wykreowany przez nią świat.

allison | 2011-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2011

Kolejna powieść pani Picoult, którą pochłonęłam jednym tchem. Co prawda jeden z głównych wątków rozpracowałam już na początku, ale w żaden sposób nie odebrało mi to przyjemności czytania.

Książka w ciekawy sposób pokazuje problem pokuty, poświęcenia i oddania. Bohaterowie prezentują różne postawy wobec poczucia sprawiedliwości, winy i kary, odpowiedzialności za podjęte decyzje. Różny jest też ich stosunek do kary śmierci i religii, które w "Przemianie" są ze sobą nierozerwalnie związane.

Powieść to nie tylko obyczajowo-psychologiczno-sensacyjna historia o zbrodni, karze, odkupieniu i przebaczeniu. To także skłaniający do wielu refleksji utwór o szeroko pojętej wierze i religii.
Wielki plus dla autorki, która wykazała się rzetelną wiedzą na temat roli i sensu ewangelii biblijnych i apokryficznych!

Na uwagę zasługuje także zakończenie - dające wiele do myślenia...

mroźny_poranek | 2014-09-07
Przeczytana: 06 września 2014

Kolejna książka Jodi Picoult, na której się nie zawiodłam.
W "Przemianie" autorka porusza temat religii, przemiany człowieka, a także ukazuje ludzkie dylematy - bardzo trudne.

Powieść ta poruszyła mnie do głębi.
Emocje z nią związane były u mnie naprawdę ogromne: od złości poprzez żal, a nawet uśmiech na twarzy.
Autorka jak zwykle mistrzowsko poprowadziła pióro.
Widać także było, że dobrze przygotowała się do napisania tej książki. Informacje związane z tematem religii oraz transplantacją naprawdę wymagały wiedzy.

Polecam serdecznie przeczytać tę książkę.
Porusza, a ja póki co cały czas o niej myślę.

Mąż June ginie w wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowce, zaś jej córeczka Elizabeth wychodzi cało, szczęśliwie z całego zdarzenia bez żadnych obrażeń, bez szwanku.
Życie kobieta całkowicie się zmienia, spojrzenie na świat i światopogląd.Bohaterka poznaje miłego, przystojnego mężczyznę policjanta Kurta z, którym zawiera związek małżeński, a on okazuje się wspaniałym, dobrym ojcem dla dziewczynki.Do pewnego czasu wszystko na to wskazywało spodziewają się drugiego dziecka.Natomiast w ich życiu nagle pojawia się cieśla Shay Bourne, który zostaje wpuszczony do domu w celu dokonania jakiś koniecznych napraw.Przy tym sprawia że mąż kobiety i jej nowo narodzona córeczka zostają brutalnie zamordowani przez niego.
Za tą okrutną zbrodnię ma być sądzony przez prokuraturę i skazany na karę śmierci, chociaż jeden z dwunastu przysięgłych był Michael, który w przeszłości w tą całą sprawę już angażował się inaczej.
Był dzieckiem z problemami, po wielu rodzinach zastępczych tułał...