Lone Wolf

Wydawnictwo: Hodder & Stoughton
angielski
Booka

When Luke Warren is involved in a car accident which leaves him in a coma, his family are gathered together against the odds; they face an impossible dilemma. His daughter Cara is praying for a miracle: she will fight everything and everyone to save her father's life. His son Edward can't imagine that a man who once ran with wolves could ever be happy with a different life. But Edward...

But Edward hasn't spoken to Luke for six years. How can he dare to speak on his father's behalf?

Somehow, they must choose:

Do they keep Luke alive?

Or do they let him go?

źródło opisu: http://hodder.co.uk/books/work.aspx?WorkID=182562

źródło okładki: http://hodder.co.uk/ImageHandler.ashx?filename=978...»

Joanna | 2014-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 maja 2014

Inspirację do napisania kolejnej książki znana pisarka zaczerpnęła ze wspomnień Shauna Ellisa, człowieka, który zamieszkał z wilkami w celu lepszego ich poznania a swoją wiedzę i doświadczenie na temat tych niezwykłych zwierząt spisał we wspomnieniach " Żyjący z wilkami ".
Podobnie bohater książki Luke Warren ogarnięty pasją badawczą biolog porzuca rodzinę i cywilizację na okres dwóch lat i przyłącza się do watahy wilków w niedostępnych kanadyjskich lasach. Zaakceptowany przez wilki staje się członkiem ich stada. Poznaje zasady funkcjonowania wilczej rodziny na wzór mafijnej organizacji, gdzie każdy jej członek ma ściśle określoną rolę.
W tym układzie nie ma nic ważniejszego od rodziny, w razie zachwiania równowagi wataha rozpada się.
Inaczej jest w rodzinie ludzi , gdzie do głosu często dochodzą niezbyt szlachetne czyny, motywy działania czy kłamstwa. O porównaniu tych dwóch różnych , ale mających wiele wspólnego światów, czytelnik dowiaduje się z rozważań przy łóżku...

Gosia | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 lutego 2014

O Jodi Picoult słyszał chyba każdy, dla kogo czytanie książek jest ważne. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści. Jest też jedną z moich ulubionych pisarek, bo jej książki za każdym razem wywołują we mnie wiele emocji. Trudne sprawy, trudne decyzje i trudne wybory oraz wynikające z nich pytania natury etycznej to charakterystyczne cechy twórczości Picoult.
Pasją Luke'a Warrena są wilki. Poświęca im cały swój czas, czego skutkiem jest rozwód i rozpad rodziny. Pewnego dnia Luke i jego córka Cara mają poważny wypadek. Mężczyzna doznaje poważnych urazów głowy i jego życie na razie podtrzymuje respirator. O wypadku dowiaduje się syn Edward, który po kłótni z ojcem wyjechał do Tajlandii i mieszkał tam od 6 lat. Cara obwinia brata o rozpad małżeństwa rodziców i za wszelką cenę chce ratować życie ojca. Natomiast Edward chce odłączyć ojca od respiratora, przekazać jego narządy i pozwolić mu umrzeć.Cara nie daje za wygraną, mimo iż lekarze nie dają mu szans na wybudzenie się....

Agnieszka | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Kim jest Jodi Picoult nie trzeba chyba nikomu mówić. Jest to słynna pisarka, o której z pewnością słyszał niemalże każdy. Jedna z prestiżowych autorek w świecie literatury, czego dowodem jest to,że jej książki przełożono na 34 języki, a utwory wychodzące z pod jej pióra zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów.Jest jedną z moich ulubionych autorek, a jej książki czytam z zapartym tchem.To co wyróżnia ją z pośród innych autorów książek,to fakt,że nie boi się pisać o rzeczach trudnych i kontrowersyjnych.

Tak jest również w przypadku powieści"Pół życia". Według mnie tytuł jest bardzo wymowny,gdyż książka opowiada o człowieku, który właśnie połowę swojego życia spędza w lesie żyjąc z wilkami. Ale nie uprzedzajmy faktów...A więc po kolei.

Luk Warren, bo o nim właśnie mowa jest sławnym badaczem wilków, który rezygnuje ze swojej rodziny,a nawet człowieczeństwa po to by móc zgłębić tajniki życia,zachowań i zwyczajów tych dzikich zwierząt.Zwierząt,które w świecie ludzi zostały...

Ania | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Mam sprzeczne uczucia co do tej powieści gdyż jest ona dość specyficzna,od początku wywołuje u czytelnika wiele sprzecznych emocji.Przede wszystkim autorka opisuje tu problem jakim jest decyzja o odłączeniu pacjenta od aparatury podtrzymującej jego życie.Nikt z nas nie chciały by znależć się w takiej sytuacji.Rodzeństwo Edward i Cara nie mogą dojść do porozumienia w tej jakże trudnej decyzji,gdyż chodzi tu o ich ojca,dochodzi między nimi do konfliktu aż w końcu sprawa trafia do sądu i tam rozstrzyga się jej koniec.
Według mnie Jodi Picoult jest bardzo zdolną pisarką,każda jej powieść zawiera niezwykle dużo interesujących wiadomości na temat jaki w danej książce opisuje.Tutaj mamy okazję dowiedzieć się wiele o stanie wegetatywnym pacjenta znajdującego się w śpiączce oraz o życiu wilków.Przyznam że nie zbyt interesował mnie temat opowiadający o tych zwierzętach ale z drugiej strony dzięki tej książce wiem coś więcej o nich.Styl życia jaki prowadził Luke był dla mnie wprost nie do...

Książkowa-Fantazja | 2013-05-01
Przeczytana: 26 marca 2013

Jodi Picoult jest jedną z najpłodniejszych i znanych pisarek na świecie.Ur. w 1966 roku w Nesconset na Long Island. Laureatka nagrody New England Book. Znana również z takich powieści jak: "Dziewiętnaście minut", "Przemiana", "Tam gdzie Ty", "Bez mojej zgody".

W powieści poznajemy Lucka Warrena, który jest miłośnikiem przyrody, a w szczególności zwierząt. Swoje całe życie poświęcił na badaniu zachowań wilków, rezygnując często z własnego życia prywatnego. Jego pasja stała się głównym priorytetem i sam zaczął się zachowywać jak wilk. Jego małżeństwo okazuje się być fikcją. Luck postanawia wyjechać na dwa lata do kanadyjskiego lasu, gdzie totalnie nie ma z nikim kontaktu oprócz swoich ukochanych wilków. Syn Edward wyjeżdża w wyniku konfliktu z ojcem ,a córka Cara poszukuje własnego miejsca na ziemi. Jednak nie potrafi zaakceptować nowej rodziny matki i postanawia żyć z ojcem w jego wilkami.

Pewnego dnia, niespodziewanie dochodzi do wypadku samochodowego, gdzie Cara i jej ojciec...

kwiatek29 | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Jak zwykle Jodi Picoult mnie nie zawiodła."Pół życia" to historia Luka Darrena,badacza wilków.Dla Luka wilki są całym światem,numerem jeden w jego życiu.Żona i dzieci zostają zepchnięci przez niego na drugi plan.Rodzina się rozpada.Małżonkowie się rozwodzą,syn Edward wyjeżdża.Wszystko zmienia tragiczny w skutkach wypadek samochodowy.Trzeba podjąć decyzję o losie ojca.Czy pozwolić mu odejść,czy utrzymywać przy życiu za wszelką cenę.Czego życzyłby sobie sam Luk?Jak zwykle u Jodi Picoult,poznajemy historię z punktu widzenia niemal każdego bohatera tej powieści.Autorka niesamowicie opisuje pogmatwane relacje rodzinne,radości,smutki,tragedie.Książka jest piękna,mądra,wzruszająca.Polecam.

allison | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Jodi Picoult kolejny raz zaimponowała mi znajomością opisywanych problemów i realiów, a także ciekawie opowiedzianą, niebanalną historią.
Nie odnajdziemy tu pretensjonalnych pogawędek, dialogi są wiarygodne i naturalne.
Mimo iż autorka posłużyła się typową dla siebie kompozycją, polegającą na ukazywaniu tematu z perspektywy różnych bohaterów, fabuła nie jest szablonowa.

Czyta się tę książkę szybko i z emocjami, gdyż wiele się w niej dzieje. Stopniowo odkrywamy prawdę o bohaterach, ich skomplikowanych relacjach i tajemnicach z przeszłości. Tak jak w większości powieści pisarki, ostateczne rozwiązanie kryje się w zakończeniu, które nieco mnie zaskoczyło, ale w pełni usatysfakcjonowało.

miki24gr | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jodi Picoult nie tylko porusza w swoich powieściach trudne i kontrowersyjne problemy, lecz czyni to także w mistrzowski sposób. Zaskakuje mnie zawsze ogromną szczegółową wiedzą o różnych zagadnieniach- w tej książce można sporo dowiedzieć się o życiu wilków (i ta część zauroczyła mnie najbardziej) oraz o urazowych uszkodzeniach mózgu.
Akcja powieści nie toczy się szybko- co daje czas na refleksję, a jednak nie nuży, gdyż kolejne rozdziały- to narracja z punktu widzenia poszczególnych bohaterów.
Z każdą przeczytaną książką Jodi Picoult narasta we mnie uznanie i podziw dla jej talentu i warsztatu.
O książce napisano już chyba wszystko, więc ja po prostu- gorąco ją polecam!!

lacerta | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

W twórczości Pani Picoult zawsze zachwyca mnie jej znajomość opisywanego tematu.
Kolejna wspaniała powieść. Każdą stronę czytało się przyjemnie i lekko.
Sięgając po książkę nie sądziłam, że da mi aż tyle do myślenia. Zastanawiałam się jakie będzie zakończenie i bardzo współczułam bohaterom, bo nigdy nie chciałabym stanąć przed taką sytuacją z jaką zmagali się oni.
Powieść serdecznie polecam wszystkim - warta przeczytania, warta przemyślenia.

Madi | 2013-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2013, Obyczajówka
Przeczytana: 13 listopada 2013

Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać książkę mojej ulubionej autorki i po raz kolejny się nie zawiodłam.
W tej powieści stoimy przed trudnym wyborem i podjęcia decyzji jaką jest odłączenie ukochanego ojca od respiratora.
Cała sprawa znów trafia do sądu-jest to ulubiony temat autorki, a po drodze wychodzą różne rodzinne tajemnice.
Mimo ,że powieść nie zaskoczyła mnie na końcu -tak jak w innych powieściach Jodi,gdzie szokuje nieprzewidywalnymi zakończeniami-tu historia toczy się jednym torem,to z przyjemnością przeczytałam i tę książkę,w której nie zabrakło miłości i wzruszeń.
Po za tym książkę fajnie i lekko się czyta ,bo historia opowiedziana jest oczami każdego z bohaterów-co również lubię w powieściach Pani Jodi.