Kajika

Wydawnictwo: Shueisha
カジカ
4-08-872658-8
manga, akcja, fantasy, przygoda, shounen, lisy
komiksy
japoński
Merist

Kajika jest mangą opowiadającą o chłopcu o tym samym imieniu. Jako dziecko odznaczał się niebywałym okrucieńsktwem. Męczył i dręczył wszystko, co znalazło się w zasięgu wzroku. Pewnego dnia Kajika spotkał lisa, którego uśmiercił, rzucając w niego wielkim głazem. Lis w postaci duszka, nałożył na swego mordercę klątwę. Kajika stał się pół-człowiekiem, pół-lisem i aby stać się normalnym człowiekiem, musi uratować życie 1000 istot, a wtedy także lis stałby się znowu tym samym lisem co przed spotkaniem z chłopcem. Mieszkańcy wioski widząc, co się stało Kajice, wypędzają go. Chłopak zmuszony ruszyć świat, podąża razem z lisim duchem, Gigi, ratować niewinne życie istot.

Toddziak | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017