Złota księga czekolady

978-83-7770-392-2
ciastka
poradniki
Mavericus

Wymyślne ciasta, ciasteczka, muffinki i ba beczki.
Po obejrzeniu zdjęć nie można powstrzymać przed zrobieniem samemu pokazowych przepisów.

źródło opisu: opracowanie autorskie

źródło okładki: zdjęcie zrobione własnoręcznie

anuszka | 2015-03-01
Przeczytana: 2014 rok

Świetna książka z mnóstwem czekoladowych pomysłów (ponad 300 przepisów na czekoladowe pyszności). Nie daję najwyższej oceny, gdyż część przepisów nie jest dokładna. Nie wiem czy to wina tłumaczenia, czy samych przepisów, ale w części przepisów nie można ślepo podążać za tym co jest napisane, tylko czasem trzeba pomyśleć i coś poprawić. Nie mniej jednak pomysły z tej książki są genialne i jak się trochę wie o pieczeniu ciast i jest się w stanie skorygować pewne niedoskonałości przepisów to wychodzą z tego pyszności.

bewelka86 | 2013-04-22

Wspaniała książka na prezent dla kogoś, kto lubi piec i eksperymentować nie tylko z czekoladą;)
Świetne wydanie: każdy przepis opatrzony pięknym zdjęciem - aż ślinka cieknie przy kartkowaniu tej książki. Poza tym złota okładka i brzegi kartek idealnie oddają tytuł tej pozycji. Bardzo dobrze prezentuje się na półce i, co oczywiste, od razu przyciąga uwagę i wzbudza lekką zazdrość wśród przeglądających ją znajomych.
Wypróbowałam na razie kilka przepisów i wszystkie się sprawdziły. Przy każdym z nich podany jest stopień trudności, także początkujący w kuchni mogą zacząć od tych łatwiejszych.
A oprócz przepisów kilkanaście stron wprowadzenia: krótka historia i ciekawostki związane z czekoladą - warto się z tym zapoznać.

Jednym słowem: rewelacja!

Jagoda | 2015-11-25
Przeczytana: 2013 rok

Wszystko dla smakoszy czekolady wspaniałe przepisy i piękne zdjęcia , polecam . Pięknie wydana.

renzyda | 2013-09-17

Jeśli masz osobny żołądek na słodycze, 2 koty i niebezpieczne zbliżajasz się do 30stki - oto książka która rozpali namiętność w Twoich trzewiach. Same zdjęcia wprowadzają w ekstaze: czekolada w ciastach, czekolada w tortach, czekolada w drinkach... Szaleństwo w czystej postaci! i w dodatku wiele z tych przepisów nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych (zwłaszcza ta część o drinkach). Z czystym sumieniem polecam i oby wam nie poszło w boczki!

Rzuczek | 2017-02-25
Przeczytana: 2015 rok