Tryptyk miłosny : Sören Kierkegaard - Regine Olsen, Franz Kafka - Felice Bauer, Émile Verhaeren - Marthe Massin

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
marza93

Książka Aleksandra Rogalskiego, krytyka i eseisty, opisuje historię miłości trzech wybitnych twórców europejskich, którzy żyli w różnym czasie i w różnych krajach - Sörena Kierkegaarda do Reginy Olsen, Franza Kafki do Felice Bauer i Emila Verhaerena do Marty Massin. Autor, opierając się na dokumentach osobistych pisarzy - dziennikach, listach, zapiskach - oraz na ich spuściźnie literackiej, pokazuje kolejne etapy niezwykłej miłości swych bohaterów i znaczenie jej dla twórczości omawianych pisarzy.

źródło opisu: PIW, 1977

Alicya Rivard | 2014-03-27