Język Niemiecki: ćwiczenia i testy gramatyczno-leksykalne dla maturzystów, studentów, kandydatów na studia

Wydawnictwo: Handybooks
9788391420779
bleedingsun

Książka zawiera pogrupowane według zagadnień gramatycznych (czasownik, przymiotnik, zaimek, liczebnik, przysłówek, rzeczownik, przyimek oraz składnia) ćwiczenia i testy z języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. Łatwe i lubiane formy ćwiczeń wspomagają szybką powtórkę zagadnień z gramatyki, które mogą pojawić się na egzaminach wstępnych na studia lub maturalnych w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Przykłady zdań wykorzystanych w książce mogą bezpośrednio służyć do wzbogacenia wypowiedzi ustnych (opowiadanie, dialog) na popularne tematy egzaminacyjne. Tematyka ćwiczeń obejmuje następujące zagadnienia: rekcja czasowników i przymiotników, czasy i formy czasowników, odmiana i stopniowanie przymiotników, zaimki osobowe, nieosobowe, nieokreślone, pytające, przysłówki czasu, miejsca, modalne, przyczynowe, liczebniki policzalne i niepoliczalne, ułamki, tworzenie i deklinacja rzeczowników, przyimki składnia: zdania pojedyncze, złożone, podmiotowe, okolicznikowe, przydawkowe, skutkowe, porównawcze, konstrukcje bezokolicznikowe.

źródło opisu: wydawnictwo

emkamk | 2017-04-05