Wolność nieświadomość i prawa fizyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu ""Pisma filozoficzne"". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Instytutu Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7092-065-9
filozofia i etyka
Paweł

Filozoficzne wnioski wynikające z teorii chaosu, a jeszcze bardziej z interpretacji najnowszych doświadczeń mikroświata, pewnych modyfikacji eksperymentów Einsteina-Podolskiego-Rosena cz konsekwencje nierówności Bella, są niezwykle istotne dla istnienia (czy też nie istnienia) wolnej ludzkiej woli. Jeśli bowiem cały Wszechświat jest pierwotnie skorelowany w Wielkim Wybuchu, to zdarza się tylko to, co zdarzyć się musi i nie byłoby w naszym świecie na błądzące ewolucji czy zjawiska przypadkowe. -prof. dr hab. Ewa Piotrowska

źródło opisu: okładka książki (tył)

źródło okładki: http://www.fkwj.pl/photo/th_22a7de44c7.jpg

Paweł | 2012-03-18
Przeczytana: 17 marca 2012

Książeczka Honoraty Korpikiewicz ma pewną zaletę, którą posiadają niektóre książki zorientowane na odkrywcze i co najmniej nowatorskie uzupełnianie wiedzy. Jest przy tym nośnikiem pewnego ładunku uczuć, które w jakimś metafizycznym wymiarze zachęcają do dalszego zapoznawania się z twórczością autorki. Walor "Wolności nieświadomości i praw fizyki" skrywa się w subtelnym podręcznikowym charakterze treści jakie prezentuje. Książka wydana w 2010 roku spełnia w znakomitej większości wymagania czytelnika dnia dzisiejszego, który napotyka na problemy i zagadnienia z dziedziny fizyki, kosmologii, parapsychologii i mnóstwa innych. Skrótowe, acz rzetelne omówienia są przede wszystkim bodźcem do dalszych poszukiwań. Głównie odnosi się to do filozofii i współczesnych dążeń w kierunkach, które swoją powszechną rację bytu zdobywają co raz śmielej. Nie jest to książka wizjonerska, lecz uczciwe "raportowanie" o stanie wiedzy i nauki na dany czas podane na poziomie, którego przeciętny licealista...

Triss Velvel | 2015-09-01
A-- | 2012-08-28