Franklin idzie do szkoły

Wydawnictwo: Debit
Franklin goes to school
Franklin
Dusia

Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Tym razem Franklin zaczyna ważny etap swojego życia - naukę w szkole. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/franklin-idzie-do-szkoly/

źródło okładki: http://ksiazkidladziecka.pl/galerie/f/franklin-idzie-do-szkoly_163.jpg

Ida | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017

malewielkieksiazki.blogspot.com

Problemy z pierwszym dniem w szkole? Zdenerwowanie i obawy, jak będzie? Skaczące żabki w brzuchu?
Na kłopoty Franklin ! :)
Tak, tak, żółwik czuje się, jakby stado żabek skakało mu w brzuchu. To pierwszy dzień w szkole, stres dla dziecka i dla rodziców. Na początku nawet wejście do szkolnego autobusu staje się problemem, ale w szkole powoli, powoli Franklin nabiera pewności, że będzie dobrze.

Wszystko dzięki wspaniałej nauczycielce. Pani Sowa jest najlepsza! Cudowna sprawa taka nauczycielka. Pomaga Franklinowi odnaleźć w sobie takie cechy i umiejętności, o których sam żółwik nawet nie wiedział. Nie porównuje z innymi dziećmi, które potrafią już czytać i liczyć. Daje szansę na spokojną asymilację w grupie. Pozwala na samodzielny wybór ulubionych zajęć, które nie tylko rozwijają, ale i dodają wiary we własne siły i budują pewność siebie.

Życzę wszystkim dzieciom takich pań Sów w ich pierwszym zetknięciu ze szkołą i później też...

Dominiqe83 | 2016-09-19

Franklin rządzi! Czytamy go do znudzenia (mamy i taty ;)) i w każdej sytuacji :)

katecz | 2016-02-24
Przeczytana: luty 2016

Seria z Franklinem jest bardzo sympatyczna! Mało tekstu, w miare duża czcionka - nadaję sie do samodzielnego czytania na początku, do treningu czytania.

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2008 rok

Sympatyczny żółw i jego przygody to fantastyczne opowiastki, które warto czytać i do których warto wracać. ;) Uwielbiałam je, kiedy byłam młodsza - ciągle mam je w swojej domowej biblioteczce i bardzo polecam młodszym dzieciom. :)

Ania | 2015-04-09

Książek tych nie czytałam nie oglądałam chyba wszystkie odcinki "w Witaj Franklin" jako dziecko gdyż książki te zostały sfilmowane.

Ahiru | 2017-11-17
ZaczytanaTysiaczkowa | 2017-08-27