komiksy
Wkp

* str. 3 Osiedle Swoboda: Matka Boska Extra Mocna txt i gfx: Śledziu * str. 26 Impreza - X Ogólnopolski Festiwal Komiksu txt: Krzysztof Mirowski i Łukasz Chmielewski * str. 28 Mein Kampfff txt i gfx: Andrzej Janicki * str. 29 Rusz głową txt: Gajos, gfx: Andrzej Janicki * str. 31 Recenzje - "3 x Tete" txt: Krzysztof Mirowski * str. 33 X i Y txt i gfx: Śledziu *...

* str. 3 Osiedle Swoboda: Matka Boska Extra Mocna txt i gfx: Śledziu

* str. 67 W produkcji txt: Psajko Majko

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/prasa/produkt/1

Wkp | 2014-01-14

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXIII (PRZEKLEŃSTWA, KTÓRE COŚ NIOSĄ)

Piętnaście lat temu grupka młodych ludzi z Michałem Śledziem Śledzińskim na czele postanowiła wydać na naszym rynku zupełnie nowy magazyn komiksowy. Chcieli przekształcić swą ideę znaną z ich liczącego 3 numery fanzinu Azbest w coś profesjonalnego i wkrótce ukazał się pierwszy numer nowego magazynu Produkt. Magazynu, który zmienił moje życie i spojrzenie wielu ludzi na medium komiksu w ogóle. Magazynu, w którym ukazywały się takie dzieła, jak Osiedle Swoboda, Likwidator, czy Wilq. Magazynu wulgarnego, ale inteligentnego, który udowadniał, że przekleństwa też mogą czemuś służyć.

Pierwszy numer nie był w pełni wykształcony, ale dziś stanowi przykład doskonałego komiksu.

Otwierająca go „Matka Boska Extra Mocna” (pierwszy odcinek Osiedla Swobody) opowiadała o tytułowym blokowisku i grupie przyjaciół, Smutnym, Szopie, Kundziu, Wirażu i Niedźwiedziu, którzy sobotni wieczór spędzają na koncercie tocząc dysputy o polskiej...

trycha | 2014-02-18
Przeczytana: 1999 rok

Ten magazyn, to rzecz niemal tak kultowa jak moonwalk Jacksona, jak włosy Violetty Villas, jak pulp fiction! Pamiętam to podniecenie, z którym wybiegałem do kiosku sprawdzić, czy kolejny numer już się ukazał, a czas oczekiwania mógł być naprawdę długi.

Nie śmiem nawet oceniać poszczególnych numerów, dla mnie to zawsze będzie całość, mimo spadku jakości po kilkunastu numerach. W środku historie ze świetną i świeżą fabułą, czasem wręcz genialną kreską i sposobem kadrowania. Zawsze z humorem, który potrafił rozbawić do łez (kultowe wnętrze okładki pierwszego Produktu). Do moich ulubionych zadań podczas lektury należało zawsze poszukiwanie nazw zespołów, na kadrach np. Osiedla Swoboda, których sam wówczas słuchałem. Mega rzecz! Szkoda, że tak rzadko pojawia się coś takiego. Z drugiej jednak strony, Produkt wypromował całą rzeszę młodych komiksiarzy - Śledzia, autorów KRL'a, WilQ'a, Likwidatora i wielu innych.

PIT | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Do dziś rozbraja mnie humor z Osiedla Swoboda i wioski Przemka Szalety :)

bartix3 | 2017-07-26
Na półkach: Przeczytane, Komiksy