rozwińzwiń

Produkt #1 (1/1999)

Okładka książki Produkt #1 (1/1999) Łukasz Chmielewski, Adam Gajewski, Andrzej Janicki, Leon, Psajko Majko, Krzysztof Mirowski, Maciej Simiński, Michał Śledziński
Okładka książki Produkt #1 (1/1999)
Łukasz ChmielewskiAdam Gajewski Wydawnictwo: Niezależna Prasa Cykl: Produkt (tom 1) komiksy
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Produkt (tom 1)
Wydawnictwo:
Niezależna Prasa
Data wydania:
1999-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1999-01-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
15091309
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Wydział 7. Import Eksport (zeszyt specjalny 2) Robert Adler, Jakub Babczyński, Tomasz Kontny, Unka Odya, Łukasz Pawlak, Michał Śledziński, Marek Turek
Ocena 6,6
Wydział 7. Imp... Robert Adler, Jakub...
Okładka książki Wokół narracji interaktywnej Bartłomiej Kluska, Michał Śledziński
Ocena 6,5
Wokół narracji... Bartłomiej Kluska,&...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Produkt #3 (2/2000) Adam Gajewski, Andrzej Janicki, Krzysztof Mirowski, Filip Myszkowski, Mariusz Oleszkiewicz, Maciej Simiński, Michał Śledziński
Ocena 7,1
Produkt #3 (2/... Adam Gajewski, Andr...
Okładka książki Lobo: Ostatni Czarnian Simon Bisley, Keith Giffen, Alan Grant
Ocena 7,7
Lobo: Ostatni ... Simon Bisley, Keith...
Okładka książki Produkt #2 (1/2000) Andrzej Janicki, Leon, Krzysztof Mirowski, Filip Myszkowski, Mariusz Oleszkiewicz, Michał Śledziński, Jerzy Szyłak
Ocena 7,1
Produkt #2 (1/... Andrzej Janicki, Le...
Okładka książki Achtung Zelig! - Druga wojna Krzysztof Gawronkiewicz, Krystian Rosiński
Ocena 7,3
Achtung Zelig!... Krzysztof Gawronkie...
Okładka książki Mikropolis. Moherowe sny Krzysztof Gawronkiewicz, Dennis Wojda
Ocena 7,8
Mikropolis. Mo... Krzysztof Gawronkie...

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
20 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
527
60

Na półkach: , ,

Plusy za "Osiedle Swoboda" i kilka świetnych plansz.
...w sumie się nieźle rozkręcili w następnych numerach Produktu

Plusy za "Osiedle Swoboda" i kilka świetnych plansz.
...w sumie się nieźle rozkręcili w następnych numerach Produktu

Pokaż mimo to

avatar
1250
67

Na półkach: , ,

Do dziś rozbraja mnie humor z Osiedla Swoboda i wioski Przemka Szalety :)

Do dziś rozbraja mnie humor z Osiedla Swoboda i wioski Przemka Szalety :)

Pokaż mimo to

avatar
548
397

Na półkach: , ,

Ten magazyn, to rzecz niemal tak kultowa jak moonwalk Jacksona, jak włosy Violetty Villas, jak pulp fiction! Pamiętam to podniecenie, z którym wybiegałem do kiosku sprawdzić, czy kolejny numer już się ukazał, a czas oczekiwania mógł być naprawdę długi.

Nie śmiem nawet oceniać poszczególnych numerów, dla mnie to zawsze będzie całość, mimo spadku jakości po kilkunastu numerach. W środku historie ze świetną i świeżą fabułą, czasem wręcz genialną kreską i sposobem kadrowania. Zawsze z humorem, który potrafił rozbawić do łez (kultowe wnętrze okładki pierwszego Produktu). Do moich ulubionych zadań podczas lektury należało zawsze poszukiwanie nazw zespołów, na kadrach np. Osiedla Swoboda, których sam wówczas słuchałem. Mega rzecz! Szkoda, że tak rzadko pojawia się coś takiego. Z drugiej jednak strony, Produkt wypromował całą rzeszę młodych komiksiarzy - Śledzia, autorów KRL'a, WilQ'a, Likwidatora i wielu innych.

Ten magazyn, to rzecz niemal tak kultowa jak moonwalk Jacksona, jak włosy Violetty Villas, jak pulp fiction! Pamiętam to podniecenie, z którym wybiegałem do kiosku sprawdzić, czy kolejny numer już się ukazał, a czas oczekiwania mógł być naprawdę długi.

Nie śmiem nawet oceniać poszczególnych numerów, dla mnie to zawsze będzie całość, mimo spadku jakości po kilkunastu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7932
6787

Na półkach: , , , , ,

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXIII (PRZEKLEŃSTWA, KTÓRE COŚ NIOSĄ)

Piętnaście lat temu grupka młodych ludzi z Michałem Śledziem Śledzińskim na czele postanowiła wydać na naszym rynku zupełnie nowy magazyn komiksowy. Chcieli przekształcić swą ideę znaną z ich liczącego 3 numery fanzinu Azbest w coś profesjonalnego i wkrótce ukazał się pierwszy numer nowego magazynu Produkt. Magazynu, który zmienił moje życie i spojrzenie wielu ludzi na medium komiksu w ogóle. Magazynu, w którym ukazywały się takie dzieła, jak Osiedle Swoboda, Likwidator, czy Wilq. Magazynu wulgarnego, ale inteligentnego, który udowadniał, że przekleństwa też mogą czemuś służyć.

Pierwszy numer nie był w pełni wykształcony, ale dziś stanowi przykład doskonałego komiksu.

Otwierająca go „Matka Boska Extra Mocna” (pierwszy odcinek Osiedla Swobody) opowiadała o tytułowym blokowisku i grupie przyjaciół, Smutnym, Szopie, Kundziu, Wirażu i Niedźwiedziu, którzy sobotni wieczór spędzają na koncercie tocząc dysputy o polskiej mentalności. Kiedy impreza kończy się nad ranem, Smutny, pijany, próbuje zaznać nieco snu, ale z powodu wizyty w kościele nie jest mu to dane…
Pierwsze OS, choć rysunkowo odstające od reszty serii (kreska prostsza i bardziej brudna, ale zachwycająca choćby sceną ze sklepem nocnym – oświetlenie zachwyca),powaliło na kolana scenariuszem i prawdziwością. Wstrząsnęło wrażliwszymi sceną wymiotów w kościele, w których to, zebrani, dostrzegają podobiznę Maryi. Pokazało realizm, brud i prawdę o obecnej młodzieży, wychowanej w poPRLowskich blokowiskach, nie stroniącej od alkoholi i zabaw… Młodzieży głupiej, ale myślącej. Nikt wcześniej, ani później, nie przedstawił w polskim komiksie takiej analizy kondycji nastolatków lat 90 i za to należy się ocena pełnych 8 gwiazdek.

Dalej czekała nas relacja z festiwalu komiksowego w Łodzi, dwa słabe komiksy Janickiego (Mein Kampffff… i Rusz głową),recenzja dzieł Tomasza Tomaszewskiego, niezły komiks XY (parodia Puchatka),żenująca Hiszpańska mucha (pornograficzny pseudofilozoficzny artykuł),napisany wierszem komiks Tajna rozmowa Pawki Morozowa, kolejny artykuł, tym razem filmowy, o Hydrozagadce, następny, o grze Neverhood, komiks Przypadek Rajmunda K. i wreszcie kolejny komiks Śledzia, Szaleństwa Szalety (kontynuacja przygód Zdzicha i Wujasa, znanych z Azbestu) – historię/parodię Asterixa, o odwiecznym konflikcie pomiędzy dwoma wsiami, całkiem udaną, zabawną i nie pustą, choć raczej rozrywkową. Całości dopełniły zapowiedzi kolejnych komiksów. A także paski, pojawiające się pod każdym z komiksów niczym komentarze zza kulis powstawania. Super.

Wszystko to złożyło się wprawdzie na najsłabszy, ale jakże wspaniały numer Produktu. Na początek przygody, która wiodła nas przez wiele lat ścieżkami polskich, czarnobiałych komiksów, które sentymentalną i wartą odbycia. Chcecie? A więc weźcie mnie za rękę i do zobaczenia w kolejnym odcinku.

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXIII (PRZEKLEŃSTWA, KTÓRE COŚ NIOSĄ)

Piętnaście lat temu grupka młodych ludzi z Michałem Śledziem Śledzińskim na czele postanowiła wydać na naszym rynku zupełnie nowy magazyn komiksowy. Chcieli przekształcić swą ideę znaną z ich liczącego 3 numery fanzinu Azbest w coś profesjonalnego i wkrótce ukazał się pierwszy numer nowego magazynu Produkt....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    13
  • Komiksy
    7
  • Ulubione
    3
  • Czasopisma
    2
  • Chcę przeczytać
    2
  • Polskie
    1
  • Komiks i manga
    1
  • Moje Komiksy
    1
  • Chcę w prezencie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Produkt #1 (1/1999)


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...

Przeczytaj także