Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-08-01423-2
Bohren

"Człowiek spod Arnhem" jest opowieścią o losach grupy żołnierzy z I Polskiej Brygady Spadochronowej walczących w tragicznie zakończonej operacji powietrznodesantowej pod Arnhem we wrześniu 1944 roku. Zainteresowania autora, choć nie pomija on relacji z dramatycznego przebiegu bitwy, kierują się przede wszystkim ku przeżyciom i postawom ludzi, którym przyszło toczyć śmiertelny bój z przeważającymi siłami wroga.

źródło opisu: opis własny

Roman Dłużniewski | 2016-12-06

Tato wyszukiwał takie książki w księgarniach a nie było to łatwe. Podrosłem i czytałem je również ja. Market-Garden. Poroniona operacja i dramat żołnierzy. Oczywiście Monty nie uważał, że to jego wina. Warto przeczytać.

Bohren | 2012-03-13

Jedna z lepszych książek opisujących polskie dzieje w feralnej operacji "Market-Garden" podczas II wojny światowej. Bardzo ciekawe przedstawienie losów żołnierzy oraz atmosfery i nastrojów panujących w czasie walk.

Rude | 2014-11-22
Przeczytana: 2011 rok