978-83-88434-68-3
historia
welesxxi

W Starachowicach zorganizowane zostalo seminarium na temat udziału oręża Ziemi Sandomierskiej w wiktorii grunwaldzkiej. Agnieszka Zięba-Dąbrowska mówiła o przebiegu bitwy pod Grunwaldem w świetle nowszych opracowań. Leszek Żmijewski skupił się na rycerskich rodach z Małopolskich. Zaś Antoni Dąbrowski udowadniał udział rycerstwa sandomierskiego pod Grunwaldem. Z kolei Andrzej Daniel...

Agnieszka Zięba-Dąbrowska mówiła o przebiegu bitwy pod Grunwaldem w świetle nowszych opracowań. Leszek Żmijewski skupił się na rycerskich rodach z Małopolskich. Zaś Antoni Dąbrowski udowadniał udział rycerstwa sandomierskiego pod Grunwaldem. Z kolei Andrzej Daniel wygłosił komunikat o tegorocznych obchodach 600-lecia bitwy w kraju oraz regionie.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Na półkach