Kryptografia. Teoretyczne podstawy i praktyczne zastosowania.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki akadmickie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Piotrek

Celem książki jest wielostronne i przystępne przedstawienie najważniejszych obecnie i najciekawszych zagadnień współczesnej kryptografii wraz z zastosowaniem w sieciach komputerowych. Prezentowane są podstawowe pojęcia kryptografii i zasady konstruowania algorytmów szyfrujących. Przedstawiono w sposób przystępny niezbędne do zrozumienia tych algorytmów podstawy matematyczne. Książka omawia...

Książka omawia stosowane w praktyce algorytmy symetryczne i asymetryczne wraz z ich zastosowaniami.

Materiał może stanowić bazę do semestralnego lub rocznego wykładu z kryptografii stosowanej.

źródło opisu: https://ssl.pjwstk.edu.pl/sklep/product.php?id_product=44

źródło okładki: https://ssl.pjwstk.edu.pl/sklep/img/p/44-154-large.jpg

Piotrek | 2012-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2012

Ciekawy skrypt akademicki, bo książką o kryptografii bym nie nazwał. Autorzy dobrze nakreślają różne problemy związane z bezpieczeństwem informacji, tak dobrze że parę razy zahaczyli o plagiat z książek TAO WNT o kryptografii... (Stinson, Menzes itd.). Czytałem lepsze książki przyznam, więc osobiście nic z tej książki nie zyskałem. Ona przyda się tylko studentom związanym z konkretnym kierunkiem studiów. Dodatkowo jest dobrym wstępem do świata kryptografii, ale tylko wstępem.