HANDEL zAGRANICzNY. ORGANIzACJA I TECHNIKA. CD-ROM - pod red. RYMARCzYKA JANA

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815835
biznes, finanse

W szybko zmieniającej się gospodarce zachodzą równie szybkie zmiany w jednym z ważniejszych jej działów w handlu zagranicznym. W związku z tym niezbędne jest ciągłe uzupełnianie wiedzy z tego zakresu. Podręcznik uwzględnia zmiany wynikające z przystąpienia Polski do Unii Europejskiej procedury celne, dokumentacyjne, rozliczeniowe oraz transportowo-spedycyjne. Najważniejsze tematy dotyczą:*działalności pośredników oraz instytucji regulujących i wspierających wymianę międzynarodową,*ubezpieczeń, ryzyka i sporów w handlu zagranicznym,*rozliczeń i finansowania transakcji międzynarodowych,*polityki celnej oraz transportu i spedycji towarów w obrocie międzynarodowym,*zwyczajów, uzansów i formuł handlowych. Płyta CD-ROM zawiera wzory wybranych dokumentów handlowych i stanowi komplet z książką Handel zagraniczny .

Femme | 2011-11-10