Noc wigilijna

9788327205940
gogol, dramat, sztuka
klasyka
Cinnamon

Klasyka na e-czytnik to kolekcja lektur szkolnych, klasyki literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej w formatach ePub i Mobi. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych tytułów.Seria zawiera utwory najbardziej znanych pisarzy literatury polskiej i światowej, począwszy od Horacego, Balzaca, Dostojewskiego i Kafki, po Kiplinga, Jeffersona czy Prousta. Nie zabraknie w niej też pozycji mniej znanych, pióra pisarzy średniowiecznych oraz twórców z epoki renesansu i baroku.

źródło opisu: Virtualo, 2010

kama100 | 2018-12-16
Przeczytana: 14 grudnia 2018

Taka sobie bajeczka. Krótkie opowiadanie, więc można je przeczytać dla relaksu, jako przerywnik pomiędzy innymi powieściami.

Wabi | 2018-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2018

Kowal obiecuje Oksanie, że ofiaruje jej w dowód miłości trzewiki od carycy.

Damian | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Co takie słabe oceny? Przecież jeżeli chodzi o styl to jest jedno z najlepiej napisanych opowiadań Gogola!

Rosalia_de_Castro | 2013-12-29
Na półkach: Przeczytane, E-booki, 2013
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Opowiadanie pełne magii, rosyjskiego czaru i humoru. Do przeczytania w świąteczny czas - koniecznie! :)

Cinnamon | 2012-03-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012, Studia
Przeczytana: 14 marca 2012

Piękne opowiadanie. Pełne magii. Diabeł, który kradnie księżyc, czarownica, która chowa swych kumów do worów na węgiel, uczucie pobożnego Kowala do zadufanej w sobie córki Czuba i złote trzewiki carycy - to słowa klucze tej opowiastki. Polecam, bo styl urzeka.

Link do rosyjskiej bajki "Noc wigilijna":