Borek, Topek i Aza

Kalina

Borek, Topek i Aza

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Zabawna książeczka o trójce przyjaciół wilku, piesku i papudze, którzy rozwiązują zagadki detektywistyczne. mój ulubiony rozdział to "Kukuł" ;D

Świetna książka dla dzieci, do tej pory doskonale ją wspominam. Opowieść o przygodach wilka, znalezionego w borze, więc nazwanego Borkiem, pieska wyciągniętego z topieli, zatem Topka, oraz rezolutnej papugi. Całe to tałatajstwo ma swoją panią - małą Dorotkę, ale w chwilach jej nieobecności zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych.
Do dziś wspominam scenę z papugą w wózku dla lalek. :) Bardzo chciałabym znów ją przeczytać.

Versinn | 2014-03-28
Przeczytana: 05 marca 2002

Książka mojego dzieciństwa... Łączyła elementy dobrej książki przygodowej z nutą kryminału. Humor przedni, z chęcią wróciłbym do tej pozycji, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć, a mój egzemplarz już dawno temu popadł w zapomnienie... :/

beataj | 2012-06-19
Przeczytana: 1979 rok

Jedna z fajniejszych książek mojego dzieciństwa - śmieszna, pokręcona, sympatyczna, ze znakomitymi postaciami zwierzęcych bohaterów. Coś w stylu książek Gerarda Durella...
Muszę ją podsunąć Młodszemu, na pewno mu się spodoba :) Tylko gdzie ją dziś zdobyć ? Mój egzemplarz nie przeżył lat czytania i pożyczania :(

20 lipca - Znalazłam, kupiłam, zabraliśmy na wakacje i wszyscy pękaliśmy ze śmiechu, nawet przypadkowi słuchacze. Poza tłumaczeniem dlaczego MIlicjant, a nie POlicjant, wszystko wytrzymało presję lat.

Monika Ba | 2018-02-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Świetna, przepełniona ciepłym humorem, lektura dla młodszych i starszych.

Anna_Nazabi | 2015-06-02

Dla mnie arcydzieło...najpiękniejsza książka z mojego dzieciństwa

Sienna | 2018-07-27
Na półkach: Przeczytane, {PN}