AnnieK

To nieprawda, że śledztwo zawsze kończy się wraz z sądowym wyrokiem. Często, gdy wymiar sprawiedliwości zamyka sprawę, do akcji wkraczają dziennikarze. Bo wiele przestępstw skrywa tajemnice, których nie udało się rozwikłać prokuratorom i sędziom; bo niektóre wyroki pozostają w sprzeczności nie tylko z poczuciem sprawiedliwości, ale także z wiedzą, do jakiej organom ścigania nie udało się dotrzeć. Bo są ludzie, których niesłusznie naznaczono piętnem zbrodniarzy, i są zbrodnarze, którzy pozostają bezkarni.

– Stalkerzy krążą wśród nas. Może szykują się do ataku na Ciebie?

– Handlarze kobiet zbijają fortuny na ludzkim cierpieniu

– Nie istnieje zbrodnia doskonała, chciaż wykrycie sprawcy może trwać latami

– Politycy często korzystają z usług terrorystów

– Zachód już dawno temu chciał wyeliminować Kaddafiego

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,29,353,fascynacja-przemoca.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,29,353,fascynacja-przemoca.html

Aurelia | 2012-11-27
Przeczytana: październik 2012

Bardzo fajna.

AnnieK | 2012-03-14
Przeczytana: 11 marca 2012

Po lekturze ,,Za kulisami zła" wiedziałam, że książki od wydawnictwa G+J potrafią nieźle wstrząsnąć czytelnikiem. Tak i też czyni ,,Fascynacja przemocą", wprawdzie nie znajdziemy w niej seryjnych morderców, ale również porusza ważne tematy, które znajdziemy w świecie kryminalistyki.

W ,,Fascynacja przemocą" znajdziemy kilkanaście teksów, które miały miejsce w Polsce jak i na świecie i są powiązane z przestępczością. Większą część teksów opracowanych przez rożnych ludzi dotyczy szokujących zdarzeń związanych ze stalkingiem. Jak nękanie przez drugiego człowieka, który jest powszechnie szanowany, może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Znajdziemy także historię kobiet, które zostały sprzedane jako żywy towar. Zostały oszukane przez bliskie osoby. Dowiemy się także o szokującej historii dziennikarki, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Której wiele ludzi poszukiwało i nadal poszukuje prawdy o jej zaginięciu.

,,Fascynacja przemocą'' jest to książka, która zaszokuje, przerazi...

lissska | 2018-08-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam