Marvel Mystery Comics #2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Marvel Mystery Comics". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marvel Comics
marvel, komiks
komiksy
angielski
Pasqual23

The Human Torch Okazuje się, iż po wypaleniu dziury w suficie mieszkania profesora Hortona, ten umiera. Torch rozpoczyna nowe życie. Życie, w którym pragnie pomagać bezbronnym osobom, bezsilnym wobec władzy i machinacji tych spod ciemnej gwiazdy. Losy przenoszą go na tor wyścigowy w Tipton, gdzie będzie świadkiem nieszczęśliwego wypadku. Czy, aby na pewno? Jak tym razem potoczą się losy...

The Human Torch

Okazuje się, iż po wypaleniu dziury w suficie mieszkania profesora Hortona, ten umiera. Torch rozpoczyna nowe życie. Życie, w którym pragnie pomagać bezbronnym osobom, bezsilnym wobec władzy i machinacji tych spod ciemnej gwiazdy. Losy przenoszą go na tor wyścigowy w Tipton, gdzie będzie świadkiem nieszczęśliwego wypadku. Czy, aby na pewno? Jak tym razem potoczą się losy naszego bohatera w starciu z niejakim Blackie Ross'em?

The Angel

Tym razem spotykamy Angela w Chinach. Pewna kobieta - Jane Framan - dobija do brzegów małego miasteczka z misją odszukania zaginionej świątyni Alano. Orientalne klimaty, ciemne charaktery, tajemnicza mapa skarbów rzekomo obciążona klątwą. Wszystko to w najnowszej przygodzie nieustraszonego detektywa.

The Sub-Mariner

Po porwaniu samolotu Namor ląduje w sercu Nowego Jorku, na Manhattanie. Już od samego początku rozpoczyna swoją wendettę na nikczemnych Amerykanach. Poczynając od ataku na elektrownię wodną. Sytuacja się komplikuje, gdy nasz młody książę spotyka pewną młodą dziewczynę. Jak cała sytuacja wpłynie na poczynania naszego antybohatera?

The Masked Raider

W jednej z dolin pasma Rawhide Range mieści się kryjówka wyjętych spod prawa, którzy przez lata grabili i siali terror w okolicy. Przewodzi im groźny "Hak" Tebbs. Planując swój kolejny skok - tym razem na wypełniony sztabkami złota pociąg - poszukuje zaufanych pomocników. Nasz bohater, Jim Gardley aka "Zamaskowany jeździec", działając pod przykryciem podejmuje próbę wkupienia się w łaski nieustraszonego zbrodniarza. Czy osiągnie zamierzony cel?

American Ace

Europa u kresu wojny, która pochłonęła 15 milionów istnień ludzkich. Świat wyciągnął wnioski, rozpoczynając odbudowę zniszczeń i szerząc pacyfistyczne hasła. Czy, aby na pewno? Na maleńkiej, odosobnionej wysepce, gdzieś na Oceanie Atlantyckim swoją karę odsiaduje Urszula, królowa Castile D'or. Lata izolacji jeszcze bardziej zdeprawowały ją, utwierdziwszy w gorącym pragnieniu zemsty na mocarzach państwa Attaini, którzy "gwałtem" odebrali należne jej kolonie. Przy pomocy jej zagorzałych popleczników wraca na kontynent, knując kolejną intrygę, która ponownie wystawi rozoraną wojną Europę na ciężką próbę charakteru. Jak potoczą się losy kontynentu po wybuchu kolejnej wojny i kim jest tajemniczy, górnik - Perry Wade?

DEATH-BIRD SQUADRON

Miniopowiadanie, w którym spokojne polskie miasteczko, Grzybów, pewnej, niczego nie zapowiadającej nocy, narażone zostaje na nalot bombowy. Strwożonym mieszkańcom wioski przychodzi na ratunek, Angel - obrońca pokoju.

KA-ZAR

Dalsze losy Davida Randa, który po śmierci swojego ojca z ręki De Krafta zaprzyjaźnia się z miejscowym królem dżungli, lwem Zarem. Pewnego dnia wchodzi w konflikt z jedną z miejscowych małp, Bardakiem. Niepozorne lusterko staje się zarzewiem konfliktu, który zagrozi najbliższym Ka-Zara.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: www.marvel.com

Pasqual23 | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Druga część z serii Marvela. Podobnie jak jej poprzedniczka trzyma poziom. Na uwagę zasługują dwie kontynuacje przygód niezniszczalnego Human Torcha czy zaciekłego wroga ludzkości, Submarinera. Ciekawostką jest polski akcent w krótkim opowiadaniu tekstowym, którego akcja rozgrywa się w małym miasteczku, Grzybowie. Ciekawie zapowiada się pierwsza część historii z cyklu "American Ace" Paula Lorety. O ile nazwy państw są fikcyjne, samą fabułą nawiązuje do wybuchu pierwszej wojny światowej. Zdecydowanie piętą achillesową drugiego numeru jest historia obrazkowa Angela, zbyt krótka i naiwna w całej swojej prostocie.

InEreaNanwa-Tar | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016