Wikinomia. O globalnej współpracy, która zmienia wszystko

Tłumaczenie: Piotr Cypryański
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cyberkultura, Internet, Społeczeństwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
Wikinomics : how mass collaboration changes everything
biznes, finanse
Paulina

W dzisiejszych czasach encyklopedie, odrzutowce, systemy operacyjne, fundusze powiernicze etc. tworzone są przez zespoły złożone z tysiąca lub nawet miliona osób. Dla niektórych jest to przerażające, tymczasem Wikinomia udowadnia, ze nie ma się czego bać. Odpowiednie wykorzystanie wspólnych zdolności to bodziec do rozwoju innowacji i osiągnięcia sukcesu. W książce znajduje się m.in. opis...

W książce znajduje się m.in. opis serwisów społecznościowych, które zrewolucjonizowały rynek oraz firm które położyły nacisk na relacje z zewnętrznymi współpracownikami.

"Wikinomia jest przyszłością, jest wielką szansą na szybszy rozwój gospodarczy, na tworzenie nowych, innowacyjnych produktów i usług, na powstanie i szybki rozwój nowych firm. Jeżeli skorzystamy z szansy, jaką stwarza wikinomia, możemy odnieść wielki sukces jako kraj, jako społeczeństwo. Czas pokaże, czy jej nie zmarnujemy. W książce opisano mechanizmy rządzące światem wikinomii, często radykalnie odbiegające od tego, co przekazano nam w szkole i na studiach. Jest to lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą być gotowi na nadchodzące w szybkim tempie zmiany. XXI stulecie będzie należało do homo sapiens wikinomicus".
(dr Krzysztof Rybiński)

źródło opisu: Katalog Wydawnictw Akademickich wydawnictwa Łośg...(?)

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/303

Trithemius | 2016-08-11