Kochać naprawdę

7 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7720-000-1
filozofia i etyka
hir

Wreszcie doczekaliśmy w literaturze polskiej książki o miłości porównywalnej ze słynną publikacją Ericha Fromma O sztuce miłości - łączącej filozoficzną i psychologiczną głębię z prostotą. Kochać naprawę jest zakorzeniona w najlepszej tradycji polskiego myślenia antropologiczno - etycznego, reprezentowanego m.in. przez R. Ingardena, K. Wojtyłę, A. Kępińskiego, czy J. Tischnera. Książka jest napisana z pasją - "stylem W. Tatarkiewicza", a więc pięknie, jasno i przystępnie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopetrus.pl/kochac-naprawde,114,774,produkt.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl/kochac-naprawde,114,774,produkt.html

Edzia | 2016-05-15
ksuslik | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Polecam książkę, autor w bardzo ciekawy sposób, inny niż wszyscy opisuje o miłości, czyta się bardzo przyjemnie.

Karina | 2012-12-09
Przeczytana: 2011 rok

Nieprzypadkowo sięgnęłam po tę pozycję - dr Galarowicz prowadził przedmiot "Psychologia i filozofia miłości" w ramach fakultetów na mojej uczelni. Dlaczego o tym piszę? Cóż, książka ta jest zbiorem jego wykładów. Bez wątpienia jest ciekawym studium na temat miłości, jej znaczenia, jednak w moim odczuciu jest w niej więcej pytań, niż odpowiedzi. Momentami się dłuży, co nie zmienia faktu, że czytałam ją z przyjemnością.

Michał | 2013-01-26
Przeczytana: 03 maja 2013