Katechizm Cerkwi Prawosławnej

Wydawnictwo: Bratczyk
83-88325-90-6
religia
Michał

Katechizm prawosławny jest to nauka chrześcijańskiej wiary i zasad. Jej poznanie niezbędne jest każdemu chrześcijaninowi w osiągnięciu zbawienia. KATECHIZM z greckiego: ustne nauczanie zasad wiary chrześcijańskiej. Najpierw bowiem należy poznać Boga, uwie Akt zbawienia rozpoczyna się od wiary, bowiem „bez wiary nie sposób podobać się Bogu” (Hebr. 11,6). Niezbędne są również dobre uczynki,...

Akt zbawienia rozpoczyna się od wiary, bowiem „bez wiary nie sposób podobać się Bogu” (Hebr. 11,6). Niezbędne są również dobre uczynki, bez których martwa jest wiara (Jk 2,20). Zaś WIARA jest to upewnienie się o rzeczach niewidzialnych jakby o widzialnych

Wiara, mówi Święty Cyryl Jerozolimski: jest okiem oświecającym wszelkie sumienie; ona udziela człowiekowi poznania.

źródło opisu: http://www.bratczyk.pl/64,katechizm-cerkwi-prawoslawnej.html

źródło okładki: http://www.bratczyk.pl/files/katechizm-cerkwi-prawoslawnej.jpg