Problemy średniowiecznej kultury ludowej

welesxxi

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lionne | 2014-01-05
Przeczytana: 23 grudnia 2013

No tak, wiele ciekawych rzeczy, warto przeczytać.;)
Tylko zdecydowanie potrzeba skupienia. Fragmenty z przykładami średniowiecznych wierzeń, zdarzeń były fantastyczne i czytało się je bardzo lekko, pozostała część wymaga jednak chyba trochę determinacji.
Ale może to kwestia czytania na konkretny termin... Nie wiem, ale dla każdego, kogo interesuje temat - polecam.

comafan | 2013-05-25

Książkę przeczytałem na 3 roku studiów i mogę z całą świadomością stwerdzić że zmieniła moje życie. Monografia Guriewicza to wybitne arcydzieło historycznej narracji. Pokazuje wizję świata zwykłego człowieka średniowiecznego. Oparta na materiale hagiografii, pentiencjałów, podręczników popularnej teologii, visiones i exemplach.