Fotoblogi, pamiętniki z opcją przekazu. Fotografia i fotoblogerzy w kulturze konsumpcyjnej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Popkultura i media". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
978-83-61408-86-4
Paulina

Jedna z pierwszych w polskiej humanistyce monografia zjawiska cyfrowych obrazów w Sieci. Autor przedstawia nowy społeczny status fotografii, powstający za sprawą wprowadzenia jej do Sieci i digitalizacji, oraz pokazuje jak zmiany zachodzące w tym medium wpływają na ludzkie interakcje. Zauważa, że konsekwencje mariażu kultury konsumpcyjnej i fotografii cyfrowej są nieokreślone w swoich...

Autor przedstawia nowy społeczny status fotografii, powstający za sprawą wprowadzenia jej do Sieci i digitalizacji, oraz pokazuje jak zmiany zachodzące w tym medium wpływają na ludzkie interakcje. Zauważa, że konsekwencje mariażu kultury konsumpcyjnej i fotografii cyfrowej są nieokreślone w swoich społeczno-kulturowych konsekwencjach, bowiem z jednej strony obserwujemy estetyczną homogenizację, fiksację na technicznym i sprzętowym aspekcie fotografii, narcyzm i ekshibicjonizm twórców, fetyszyzację przemocy i manipulację obrazem, jednak z drugiej strony, jesteśmy świadkami powstawania emancypacyjnej kultury wizualnej, której przykładem są sieci fotoblogerów i tworzone przez nich internetowe fotodzienniki.

źródło opisu: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/256

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/256