Klub matematyków. Międzynarodowe kongresy matematyków

Seria: Świat jest matematyczny
Wydawnictwo: RBA
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
El club de los matemáticos. Los congresos internacionales
matematyka
A--

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: Zdjęcia autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-03-30

Arcyciekawa książka. Książka o matematyce, którą można polecić każdemu. Szczególnie polecam ją osobom, które są zainteresowane matematyką, historią oraz miłośnikom bardzo dobrej literatury popularnonaukowej. Jest to książka wręcz wybitna.
Książka składa się ze wstępu, ośmiu rozdziałów, bibliografii oraz skorowidza. Na początku czytania pomyślałem sobie: "Czy książka o międzynarodowych kongresach matematycznych może mnie zainteresować?" Okazało się, że może i wciągnęła mnie bez reszty. Przeczytałem ją w dwa dni i przyznam, że lektura jest naprawdę zacna. Dobrze napisana, zawiera mnóstwo ciekawostek i anegdot. Autor nie nudzi, wręcz przeciwnie, potrafi w znakomity sposób zainteresować czytelnika opisywanymi przez siebie faktami. W książce tej znajdziemy wiele zdjęć, które doskonale dopełniają opisywane treści.
Takie książki popularnonaukowe powinno się pisać. Takie książki należy wręcz czytać. Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie i bardzo mi się podobała. Na pewno wyróżnia się...

bartekzarebski | 2017-08-19
Chaoticreader | 2016-11-22