Motyl i tornado. Teoria chaosu i zmian klimatycznych

Wydawnictwo: RBA
La mariposa y el tornado. Teoría del Caos y cambio climático
matematyka, chaos, teoria chaosu
A--

Matematyka to nie przedmiot, to stan umysłu: Trzepot skrzydeł motyla w Brazylii może spowodować tornado w Teksasie. Ale czy trzepot skrzydeł tego samego motyla w Brazylii może zapobiec powstaniu tornada w Singapurze? W książce znajdziecie odpowiedzi na pytania o zmiany klimatyczne i systemy chaotyczne. Zajrzyjcie do najnowszego 29 tomu naszej kolekcji pt.: „Motyl i tornado. Teoria chaosu i zmian klimatycznych”

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: RBA, 2012