La vida secreta de los números. Temas curiosos de las matemáticas
matematyka
A--

Zabawne anegdoty oraz dziwaczne zdarzenia czasami wiążą się z poważnymi wynikami matematycznymi. Matematycy cieszą się reputacją ludzi dziwnych czy też mniej lub bardziej ekscentrycznych; ta książka w niewielkim stopniu zmieni ów obraz. Bez najmniejszej wątpliwości, pozwoli ona jednak czytelnikowi odsłonić ukrytą twarz matematyki, bogatą w wiedzę i pasjonującą z ludzkiego punktu widzenia.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: rp.pl