Różne oblicza geometrycznego piękna. Wielościany

Wydawnictwo: RBA
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
matematyka, geometria
A--

W świecie brył geometrycznych wyróżniają się niektóre figury obdarzone specjalnym czarem: wielościany. Żyją wśród nas, oferując nam zarówno formy artystyczne o wielkim pięknie, jak i rozwiązania funkcjonalne o dużej użyteczności. Od zawsze przyciągały uwagę nie tylko specjalistów od geometrii, ale też badaczy krystalografii i architektów, malarzy i rzeźbiarzy, stolarzy artystycznych i zegarmistrzów... Patrzeć na wielościan jest tym samym co go podziwiać.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: rp.pl

źródło okładki: rp.pl

Jarosław Wiśniewski | 2015-03-12

Jeśli czytać książki o matematyce to tylko takie jak ta. Niezwykle ciekawa książka traktująca o wielościanach. Po krótkim wstępie autor zaprasza czytelników do odwiedzenia krainy wielościanów i omawia ich rodziny. Następnie opisuje zadziwiające sekrety wielościenne oraz wielościany w architekturze i w sztuce. Ostatni rozdział mówi związkach wielościanów z projektowaniem. Książka kończy się krótkim epilogiem, bibliografią i skorowidzem. Napisana jest przystępnym językiem i polecam ją szczególnie osobom ciekawym świata, którzy matematykami nie są. Można się z niej dowiedzieć wielu niezwykle interesujących rzeczy o wielościanach. Świat wielościanów okazuje się być pasjonujący i skrywa jeszcze wiele tajemnic. Książka zasługuje na wysoką ocenę.

rafau | 2018-01-02
Na półkach: Teraz czytam