7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
matematyka
A--

Książka ta zrodziła się z przekonania o demokratycznym charakterze matematyki, który oznacza, że wszyscy ludzie mogą być twórczy w tej dziedzinie. Na przykładach zarówno historycznych, jak i współczesnych, i znacznie cenniejszych lekcjach płynących ze społeczeństw innych niż zachodnie, odkryjecie, że istnieje wiele matematyk oraz że istotą tworzenia jest „żyć po matematycznemu”, każdego dnia po trochu.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: http://sklep.rp.pl/produkt/tom_21__wyobraznia_matematyczna.php

Weronika | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie moja nauczycielka matematyki - i jestem jej bardzo za to wdzięczna. Pozycja bardzo ciekawa, ukazująca, że każdy bez wyjątku może być twórczy w dziedzinie matematyki. Przedstawia nam także kilka nietypowych przykładów problemów matematycznych, oraz naprawdę ciekawe i pomysłowe sposoby, w jaki je rozwiązano lub można rozwiązać. Podpowiada nam też, jak nauczyć się myśleć niekonwencjonalnie i czerpać przyjemność z rozwiązywania zadań. Polecam wszystkim którzy trochę interesują się matematyką ;D

bartekzarebski | 2017-08-19
Sonia | 2017-03-06