Hipoteki i równania. Matematyka w ekonomii

Wydawnictwo: RBA
matematyka, ekonomia
A--

Nasze codzienne stosowanie matematyki jest w dużym stopniu związane, w ten czy inny sposób, z ekonomią: porównujemy ceny, obliczamy resztę w czasie zakupów, interpretujemy informacje odnoszące się do inflacji i bezrobocia… Co więcej, prawdopodobnie zaciągnięcie kredytu niezabezpieczonego (hipoteką) lub hipotecznego jest najbardziej złożoną decyzją podejmowaną przez człowieka w całym życiu. Książka ta naświetla w sposób prosty i ścisły matematykę leżącą u podstaw ekonomii i finansów zarówno osób jak i krajów.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: http://sklep.rp.pl/produkt/tom_22__hipoteki_i_rownania.php