Harmonia tkwi w liczbach. Muzyka i matematyka

Tłumaczenie: Katarzyna Rączka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat jest matematyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RBA
La armonía es numérica. Música y matemáticas
978-84-473-7521-9
matematyka, muzyka, harmonia
A--

Pewien wielki matematyk powiedział kiedyś, że muzyka jest „przyjemnością, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem”. Związki między muzyką a matematyką są liczne i fascynujące, od związku między harmonią a liczbą, która zadziwiła pitagorejczyków, po pomysłowe techniki powtórzeń i przesunięć stosowane przez Bacha, Mozarta i wielu innych przy komponowaniu niektórych z ich mistrzowskich dzieł.

***
"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.rp.pl/produkt/tom_10__harmonia_tkwi_w_liczbach.php

Zegrzu | 2015-09-02
gwynbleidd | 2018-07-09