Plany metra i sieci neuronowe. Teoria grafów

Tłumaczenie: Michał Jóźwikowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat jest matematyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RBA
978-84-473-7520-2
matematyka, grafy, metro
A--

Graf jest konstrukcją nadzwyczaj prostą: kilka punktów i kilka łączących je linii. Grafem może być plan metra albo trasa komiwojażera, a ogólniej - wszelkiego rodzaju sieci, spajające nasz współczesny świat. Uważna obserwacja tych prostych struktur odkrywa cały wszechświat powiązań, w którym matematyka króluje w całej okazałości. [z okładki] "Świat jest matematyczny" to kolekcja 40...

[z okładki]

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka.

źródło opisu: Mapas del Metro y Redes Neuronales: La Teoría de Grafos

źródło okładki: http://www.facebook.com/tygodnikuwazamrze