Tajemnice liczby π. Dlaczego niemożliwa jest kwadratura koła?

Tłumaczenie: Wiktor Bartol
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat jest matematyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RBA
matematyka, pi
A--

Tom 6 - Sekrety π. Dlaczego niemozliwa jest kwadratura koła?. Trzy-czternaście-piętnaście… Ta znana śpiewanka opisuje stosunek długości okręgu do jego średnicy, zwany też liczbą π. Żadna inna liczba nie wzbudziła na przestrzeni wieków takiego zainteresowania i takich kontrowersji jak π, przedmiot liczonych badań od zarania cywilizacji. "Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących...

Tom 6 - Sekrety π. Dlaczego niemozliwa jest kwadratura koła?.

"Świat jest matematyczny" to kolekcja 40 pasjonujących książek dla fanów królowej wszystkich nauk. Najciekawsze i najbardziej intrygujące teorie przedstawione w zrozumiały, ciekawy i inspirujący sposób. Wszystko, co nas otacza, od rzeczy codziennych po najbardziej abstrakcyjne, byłoby trudne do zrozumienia, gdyby nie matematyka

źródło opisu: RBA, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.rp.pl/produkt/tom-6--tajemnice-liczby-pi___.php

gagda | 2018-03-04
Przeczytana: 23 października 1996