Kiedy mówimy "Ojcze nasz"

Seria: Modlitwa Kościoła
Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
religia
Abigail

Modlitwa Ojcze nasz była i pozostaje dla nas wzorem modlitwy. Nam przekazał ją nasz Mistrz i Nauczyciel, jako odpowiedź na pytanie uczniów, jak się należy modlić. Nazywamy ją "Modlitwą Pańską" nie tylko z tego powodu, że jej treść przekazał nam Pan Jezus, ale także dlatego, że jest ona Jego modlitwą, modlitwą Pana. Uczy nas w niej tego, czym Chrystus żył jako człowiek, co było treścią Jego modlitwy. W naszych rozważaniach będziemy się starali nie tylko analizować treść próśb, ale zobaczyć także ich sens przez spojrzenie na Jezusa, który z podobnymi prośbami zwraca się do Ojca. W ten sposób uczymy się modlitwy na żywym przykładzie Mistrza, który o sobie powiedział, że jest dla nas drogą, prawdą i życiem (J 14,6).Mam nadzieję, że książka stanie się dla czytelników inspiracją do pogłębienia refleksji o Bogu, który jest naszym Ojcem

źródło opisu: Wydawnictwo Tyniec

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=12053