Dom pod Lutnią

Okładka książki Dom pod Lutnią
Kazimierz Orłoś Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura piękna
257 str. 4 godz. 17 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2012-04-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-04-01
Liczba stron:
257
Czas czytania
4 godz. 17 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-08-04906-8
Tagi:
literatura polska Mazury szczęście Mazurzy
Inne
Średnia ocen

                7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Antologia WYSPY. Port pierwszy Józef Baran, Ernest Bryll, Wojciech Chmielewski, Stefan Chwin, Przemysław Dakowicz, Jacek Dehnel, Martyna Deszczyńska, Małgorzata Goraj-Bryll, Wacław Holewiński, Tomasz Jastrun, Wojciech Kaliszewski, Wojciech Kudyba, Krystyna Lars, Marek Ławrynowicz, Janusz Majewski, Monika Małkowska, Piotr Matywiecki, Piotr Milewski, Marek Nowakowski, Kazimierz Orłoś, Tomasz Różycki, Elżbieta Sawicka, Adrian Sinkowski, Tadeusz Sobolewski, Rafał Wojasiński
Ocena 0,0
Antologia WYSP... Józef Baran, Ernest...
Okładka książki Twórczość nr 7-8 / 2020 Waldemar Bawołek, Paweł Bem, Leszek Bugajski, Krzysztof Ćwikliński, Janusz Drzewucki, Janusz Głowacki, Marian Grześczak, Józef Hen, Jerzy Kronhold, Bogusława Latawiec, Maciej Libich, Andrzej Mencwel, Krystyna Miłobędzka, Czesław Miłosz, Krzysztof Mrowcewicz, Kazimierz Orłoś, Wacław Oszajca SJ, Redakcja miesięcznika Twórczość, Eustachy Rylski, Dominika Słowik, Paweł Sołtys, Ewa Sonnenberg, Piotr Szarota, Leszek Szaruga, Aneta Wiatr, Marta Wyka, Adam Zagajewski, Elżbieta Zechenter-Spławińska, Andrzej Zieniewicz
Ocena 6,8
Twórczość nr 7... Waldemar Bawołek, P...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Mazurska siła spokoju



124 2 6

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
308 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
797
331

Na półkach: , ,

Nieskalana przyroda, sensualnie opisana, z zachowaniem kolorów, zapachów, smaków, dźwięków. Urzeka współczesnego czytelnika, karmionego chlebem z ulepszaczami i oddychającego pełnym spalin powietrzem. Któż z nas nie chciałby się przenieść do takiego raju na ziemi, gdzie pracą rąk własnych człowiek jest w stanie się utrzymać i gdzie żyje w zgodzie z przyrodą, mimowolnie przyjmując rytm naturalnego kalendarza?
Przyroda, jak pełnoprawny partner, jest świadkiem zawieruchy historycznej w tyglu kultur i religii. Jednak to wszystko tylko echa- II Wojny Światowej, mordów na Wołyniu, poczynań ubeckiej władzy. Przyzwyczajono nas do czegoś więcej, do zapachu krwi, do przekleństw. Prawie w tym samym miejscu i czasie ulokował przecież swoją "Różę" W. Smarzowski. Może dlatego trudno oprzeć się wrażeniu, że czegoś tu za mało, a to chyba nie tak. Co innego jest ważniejsze i przez to, że autorowi nie brak szlachetności i delikatności, trochę się to wymyka.
Późna, dojrzała, całkiem niespodziewanie spotkana miłość, na którą cieniem kładą się zobowiązania, arkadyjskie dzieciństwo, o jakim marzylibyśmy dla swoich dzieci, plotki raniące jak ciernie, spór o historię, perspektywa układów międzyludzkich, jak to wszędzie pełnych prostoty i dobra, próby zrozumienia, ale i nie stroniących od potępienia, osądzenia. A kim jesteśmy, byśmy mieli prawo sądzić?
Smutek, jaki zostaje po zakończeniu lektury, nabiera po czasie szlachetności patyny.
Przecież to dobre, co jest w nas zapisane, nie tylko zostaje na zawsze, ale nas zmienia i ubogaca, kształtuje naszą wewnętrzną konstrukcję.
Tomek dostał od dziadka coś, czego nie kupi się za żadne pieniądze i pewnie będzie tęsknił i cierpiał, ale kiedyś zrozumie, że wszystko w życiu ma swoją cenę. Tę cenę zapłacił każdy z bohaterów. Cenę walki o marzenia, odpowiedzialności, honoru i odwagi.
Jeśli chcesz poczuć zapach mięty i usłyszeć szum najczystszej rzeki, pogładzić grzbiety szczęśliwych koni, wybierz się do "Domu pod Lutnią".

Nieskalana przyroda, sensualnie opisana, z zachowaniem kolorów, zapachów, smaków, dźwięków. Urzeka współczesnego czytelnika, karmionego chlebem z ulepszaczami i oddychającego pełnym spalin powietrzem. Któż z nas nie chciałby się przenieść do takiego raju na ziemi, gdzie pracą rąk własnych człowiek jest w stanie się utrzymać i gdzie żyje w zgodzie z przyrodą, mimowolnie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    371
  • Chcę przeczytać
    268
  • Posiadam
    70
  • Ulubione
    13
  • 2012
    8
  • 2013
    8
  • Audiobooki
    8
  • Audiobook
    8
  • Z biblioteki
    6
  • 2014
    5

Cytaty

Więcej
Kazimierz Orłoś Dom pod Lutnią Zobacz więcej
Kazimierz Orłoś Dom pod Lutnią Zobacz więcej
Kazimierz Orłoś Dom pod Lutnią Zobacz więcej
Więcej

Video

Video

Podobne książki

Przeczytaj także