Jawne historie tajemnych stowarzyszeń

Okładka książki Jawne historie tajemnych stowarzyszeń Jacek Golędzinowski
Okładka książki Jawne historie tajemnych stowarzyszeń
Jacek Golędzinowski Wydawnictwo: Poprzeczna Oficyna popularnonaukowa
popularnonaukowa
Poprzeczna Oficyna
1990-01-01
1990-01-01
Mormoni -- historia sekty stowarzyszenia tajemnica

Krótkie, acz interesujące opracowanie kilku tajnych organizacji (+ mormonów). Uważam, że książka ta stanowi ciekawe zaproszenie do dalszego zgłębiania tematu tajemnych stowarzyszeń.

Bardzo krótka i pobieżna charakterystyka kilku stowarzyszeń. Książka z pewnością nie wyczerpuje tematu żadnego z nich. Jedynie sygnalizuje ich istnienie oraz pokrótce opisuje najważniejsze związane z nimi kwestie. Przypomina zaproszenie, parę słów na jakiś temat a jeśli Cię on zainteresuje szukaj dalej... Ale z tej perspektywy jest to dość ciekawe opracowanie. Mnie zdecydowanie zachęciło do rozszerzenia wiedzy na temat pewnych stowarzyszeń, a w stosunku do niektórych wiedziałam, że ta ogólna wiedza będzie wystarczająca. Krótka, szybko się czyta. Warto żeby wiedzieć czy chce się ten temat kontynuować i ewentualnie w jakim zakresie. Ciężko ocenić mi rzetelność tego krótkiego opracowania, jako że nie posiadam wiedzy mogącej to zrobić. Podoba mi się jednak stonowane, raczej obiektywne podejście do opisu tych ruchów. Bez zbędnych emocji, bez wyolbrzymiania, ale z rzetelnym przedstawieniem pewnych faktów. Ponadto tak samo jak w przypadku wszystkich kwestii często zamiar i idea powstania jakiegoś stowarzyszenia rozbiega się z rzeczywistością kreowaną przez niektórych jego członków. Co innego teoria, a co innego praktyka. Ale nie ignorujmy teorii, żebyśmy w ogóle wiedzieli o co chodzi...

• Licencjat
  • Muszę przeczytać w najbliższych latach
  • Posiadałam
  • Nie ma docer
  • Inne
  • 365

Dodaj cytat z książki Jawne historie tajemnych stowarzyszeń