978-83-7595-394-7
religia

Tajemnica Bożej Obecności to kolejna książka prezentująca konferencje ojca Joachima Badeniego OP wygłoszone podczas cyklu spotkań w Centrum Kultury Chrześcijańskiej działającym przy Wydawnictwie M (październik - listopad 1996 r). Każde z siedmiu spotkań składało się z trzech części: nauczania wprowadzającego, konferencji ojca Joachima oraz spotkań i modlitwy w małych grupach.Najważniejszym elementem cyklu - co wielokrotnie podkreślał ojciec Joachim - była codzienna osobista lektura Pisma Świętego. Zamieszczone w książce propozycje czytań na każdy dzień siedmiotygodniowego cyklu są podstawą, a nie tylko dopełnieniem konferencji ojca Joachima.
Zachęcamy wszystkich Czytelników do rozpoczęcia tej niezwykłej
wędrówki, której owocem, w zależności od osobistej wiary i otwarcia, będzie autentyczna przemiana naszego wnętrza.

Ojciec Badeni zawsze podchodził z dystansem do siebie i świata. Często sam był zdumiony działaniem Boga i tym, jak ważne jest zawierzenie Panu Bogu, jak ważne jest bezpośrednie zwrócenie się do Pana Boga. Człowiek o najwyższym poziomie świętości otrzymuje natchnienie wprost od Ducha Świętego. A ojciec Badeni był taką osobą. Dopiero po jego śmierci wielu współbraci ojca Joachima, podsumowując jego życie, wspominając go, zauważało, że to była naprawdę nieprzeciętna i wielka postać.

źródło opisu: Wydawnictwo M

źródło okładki: http://www.wydm.pl

buziaczek197 | 2016-02-16
Przeczytana: luty 2016

Jak zwykle nie zawiodłam się po przeczytaniu książki OP Joachima Badeniego jest to cudowny człowiek, który za pomocą swoich książek pokazuje nam życiowe mądrości. Jest, był i będzie to jeden z tych ludzi, dzięki któremu zatrzymamy się na chwilę i podziękujemy mu za to jakim księdzem nie był. Tz. że dzięki jego słowom odczarowuje nam kościół i pokazuje, że każda lekcja katechezy nie musi być nudna.

"Kiedy mówił kazanie, powtarzał rzeczy stare. "Kto chce się dowiedzieć nowych rzeczy, niech sobie kupi dzisiejszą gazetę" - jak mawiał mój profesor z Siedlec, Piotr Szpilewicz".

"Dostrzegłem u ojca Joachima wielką pogodę ducha, a jednocześnie powagę. Nawet żarty były przejawem życiowej mądrości. To, co go charakteryzowało, to bardzo trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość i doskonała znajomość człowieka." Leon Knabit OSB

"Będzie nowy rodzaj przebudzenia, nowy rodzaj miłości. To będzie ludzka miłość, małżeńska, rodzicielska, koleżeńska, narzeczeńska. Będzie miała wymiar ludzki, ale ponad...

gabrielgoluszek | 2012-10-16
Krzysztof Kaźmierczyk | 2012-07-16