Ocal mnie od złego

Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Deliver Me from Evil: A Sadistic Foster Mother, A Childhood Torn Apart
Ag2S

Kiedy byłam małą dziewczynką, wierzyłam w to, co ciągle mi powtarzano: że jestem zła i zasługuję na tortury, bo jestem dzieckiem szatana...
Alloma Gilbert była jedną z ofiar fanatyczki religijnej, która zadawała swoim adoptowanym dzieciom ogromne cierpienie. Książka Gilbert to poruszająca i niezwykle szczera opowieść o drodze z piekła do normalności.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Przeczytałam tą książkę bardzo szybko.Dalej nie mogę uwierzyć,że ta historia wydarzyła się naprawdę.Jak bardzo Eurice była okrutna dla Allomy i innych dzieci,jakie kary dla nich wymyśliła i jak bardzo niszczyła im życie.Na szczęście Alloma uwolniła się od Eurice i ułożyła sobie życie.Takie zakończenie mnie zadowala.
CHYBA NIE MUSZĘ MÓWIĆ ŻE TA KSIĄŻKA JEST PIĘKNA I NIESAMOWITA :)

Alicja | 2014-09-15
Przeczytana: 15 września 2014

Szokująca i przerażająca historia maltretowania dzieci przez fanatyczkę religijną Eunice.Czytałam wiele książek o podobnej tematyce, lecz ta książka ze swoim okrucieństwem i perfidią przeszła wszystkie. Eunice świadek Jehowy doskonale sprawdziłaby się w obozach hitlerowskich nazistów ze swoimi metodami "oczyszczania diabelskich dzieci". Różnica jest jednak taka,że Niemcy stosowali akty przemocy w stosunku do dorosłych ludzi, którzy byli winni albo i nie, natomiast tutaj mamy do czynienia z niewyobrażalnym znęcaniem się nad małymi,niewinnymi dziećmi.Bohaterka książki Alloma mająca niewydolnych wychowawczo rodziców, za ich przyzwoleniem została oddana pod opiekę "miłej i sympatycznej" pani, która stworzyła dom rodzinny dla czwórki innych dzieci.Początki były obiecujące, finał okazał się katastrofalny. Metody Eunice miały udoskonalić charaktery dzieci, poprawić ich zdrowie i zbawić nieczystą duszę. Przyjęła karzącą, rygorystyczną postawę w ramach której istniało tylko dobro i zło ze...

ZARAZA | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

"Ocal mnie od złego" to historia dziecka, które było krzywdzone i niekochane, a niczego tak nie pragnęło jak odrobiny ciepła od kobiety, która miała jej stworzyć rodzinę. Polecam każdemu, bo bywa, że nie wiemy, co dzieję się koło nas, do czego człowiek jest zdolny.

Poruszająca, przerażająca i wstrząsająca historia małej dziewczynki Allomy Gilbert,która została odebrana swojej biologicznej matce, ponieważ zachorowała na chorobę psychiczną nie mogła się nią opiekować.
Trafia ona do Eunice fanatyczki religijnej,świadka Jechowy.
Doświadcza największego cierpienia, wymierza kary cielesne dziewczynce, bez powodu..traktuje okrutnie, znęca się psychicznie i fizycznie.
Dziewczynka straszne tortury przechodzi, cierpienia przez Eunice, jest ona potworem pozbawiona uczuć, ma serce z kamienia.
Wszystkie swoje adopcyjne dzieci traktuje źle, jest okrutna wobec nich.
Zamiast obdarzyć swą miłością, otoczyć troską i opieką, kochać ją to piekło na ziemi jej robi.
Łzy cisnęły mi się oczu, jak można być takim bezdusznym, okrutnym dla takiego małego dziecka to jest okrucieństwo,zadać takie cierpienie, wyrządzić wielką krzywdę.
Popłakałam się przy tej książce jak czytałam, nie mogłam powstrzymać się od płaczu.
Prawdziwa, smutna książka co opiekunka zgotowała...

Ssskorpionica | 2016-04-03
Przeczytana: 13 lutego 2016

Ludzie głęboko wierzący w to, że ich postępowanie jest jedynym słusznym, otaczają nas w codziennym życiu. Niestety niektórzy z nich posuwają się do tego, że w imię wiary i idei, wykorzystują i biją swoich wychowanków.

"Ocal mnie od złego" Allomy Gilbert to opowieść o jej dzieciństwie i dorastaniu, czasie spędzonym pod jednym dachem z Eunice Spry. Alloma została oddana pod opiekę Eunice, ponieważ jej rodzice nie byli w stanie sami jej wychowywać. Darzona wielką miłością dziewczynka trafiła do nowego domu, w którym rygorystyczne zasady i bicie było na porządku dziennym. Praktyki Eunice były przerażające - zmuszała dzieci do życia o 3 kromkach chleba dziennie, wypróżniania się na zawołanie, spania na podłodze, picia płynu do mycia naczyń, a to i tak tylko te najmniej brutalne z jej działań.

Jest to książka niezwykła i wzruszająca, aż ciężko uwierzyć, że mimo tak trudnego życia, Alloma zdołała pozostać wrażliwą i kochającą osobą, matką pięknej dziewczynki.

makalu | 2012-08-04
Przeczytana: 31 lipca 2012

Koszmarne jest to, że rzeczy opisane w książce nie są fikcją, że dzieją się naprawdę. I żadne pomoce społeczne, żadne organizacje ani zwykli sąsiedzi ludzi katujących dzieci nie reagują.... Opisana historia jest dowodem na bezpodstawną nienawiść, którą ludzie potrafią do siebie żywić, dowodem, że silniejszy wykorzysta słabszego, dowodem, że potwory istnieją. Tyle o treści.
Jeśli chodzi o formę, to na kolana nie powala, ale jest poprawna.

corgi | 2016-03-06

Przejmująca i zapadająca w pamięć opowieść o tym co człowiek jest w stanie zrobić drugiej osobie. I o niezwykłej sile i wytrwałości. Historia tym bardziej przerażająca, że zdarzyła się naprawdę. Opis tortur, znęcania się fizycznego i psychicznego, gehenny zgotowanej niewinnym dzieciom.

Psotka | 2014-06-04
Przeczytana: 14 stycznia 2014

To kolejna książka z serii Historie prawdziwe, którą udało mi się dorwać w ręce. Tematyka, której nie umiem powiedzieć NIE. Nawet jak przepłacam to nieprzespanymi nocami. Historia Allomy szokuje i doprowadza do łez. Czytając jej historię ma się ochotę zabić wszystkich z jej otoczenia - tych co się nad nią znęcali, tych którzy nie pomogli, tych którzy nie wierzyli. Nie chcę wyobrażać sobie co musiało czuć to dziecko, gdy nie mogło nawet raz poczuć się syte i najedzone, było bite kijem po stopach, a do gardła wkładano jej... No właśnie przeczytaj a dowiesz się co jeszcze spotkało małą Allomę.To co napisałam Cię szokujące? Nie powinno, bo to tylko część tego co spotkało ją i inne biedne dzieci w domu Eunice Spry. I pomyśleć, ze rodzice byli pewni, że oddają swe ukochane dziecko w dobre ręce... Czemu się nią nie zajęli? Nie dali rady, a choroba matki Allomy nie pomagała, babcia wyjechała, a oni wierzyli, ze robią dobrze i mała trafi w odpowiednie ręce i do kochającej rodziny. Ale to...

Kokosanka | 2015-05-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 maja 2015

Nie wiem w sumie jak się odnieść do tej książki, gdyż jest to historia prawdziwa. Nie ogarniam tematu, jak można tak traktować dzieci a do tego robić to tak, że nikt z zewnątrz nic nie zauważył i nie zareagował. Szkoda mi Allomy, Thomasa i Sarah, bo naprawdę pochodząc jakby z patologicznej rodziny, wstąpili do ultra patologicznej a takimi dziećmi nikt się nie zajmuje. Najbardziej jednak zdziwił mnie fakt, że dzieci nie uciekły, przeszły takie pranie mózgu, że śmiem twierdzić doznały syndromu sztokholmskiego. Sama mam 2 dzieci i mimo, że czasem moja cierpliwość się kończy, to w życiu nie wymyśliłabym takich kar dla córek. Książka warta przeczytania. Nie zawiera kwiecistego języka, ale przekaz jest jasny.

OddechPoranka | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

To jedna z tych książek, po przeczytaniu, których brakuje słów.

Exodus