Ewangelia bez taryfy ulgowej czyli jak wierzyć w XXI wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
ewangelia, wiara, religia
religia
ephemeris

Pierwszy człon tytułu to słowa Jana Pawła II, wypowiedziane do młodych z okazji XVI Światowego Dnia Młodzieży. Papież, znając bardzo dobrze duszę młodego człowieka, wskazał tymi słowami na jedyne źródło prawdy, dobra i piękna – na Ewangelię, za którą trzeba opowiedzieć się do końca, bez taryfy ulgowej. I tę prawdę rozwija w swojej książce ks. Artur Ważny, w ciekawy sposób, przystępnym językiem wskazuje młodym ludziom na Dobrą Nowinę, czyli na samego Jezusa Chrystusa, jako na najlepszy wzór do naśladowania w XXI wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej

źródło okładki: http://www.biblos.pl/

rose11 | 2017-03-11
Przeczytana: 09 marca 2017

Książka ks. Artura Ważnego dzieli się na dwie części: rozważania i refleksje. Pierwsza z nich jest krótsza i chociaż zdobyła moją przychylność, to druga z nich już całkowicie zdobyła moje serce!

Można w tej pozycji znaleźć bardzo wiele ciekawych myśli dotyczących różnych kwestii związanych z wiarą. O powołaniu człowieka do świętości, sakramencie pokuty, niedzielnym świętowaniu, czytaniu Słowa Bożego czy okazywaniu miłości drugiemu każdego dnia. Książka napisana prostym językiem, ale jednocześnie zawierająca w sobie wiele mądrości z której można czerpać i wcielać do swojego życia. Zapewniam, warto sięgnąć po tę pozycję! Ja dostałam ją na swoje bierzmowanie, ale sięgnęłam po nią dopiero sześć lat później. Wierzę jednak, że dobrze się stało, bo wszystkie doświadczenia, które zdobyłam przez ten czas pomogły mi przyjąć to wszystko, co znalazłam w tej książce.

Konrad Olejnik | 2015-02-21

Napisana w lekkim stylu, pełna anegdot, historyjek i odwołań do ewangelii, oraz nauczania Jana Pawła II.
Rozważania i refleksje zawarte w książce działają budująco. Każde z osobna ujęte w sposób sensowny i dający sporo do myślenia.
Całość oparta bardziej o uniwersalną filozofię chrześcijańską, niż dogmaty KK, dlatego można ją śmiało polecić każdemu.
Może lekko naiwne i z pozoru proste, ale ma jakąś głębie którą warto odnaleźć.

ephemeris | 2012-03-08
Na półkach: Przeczytane, Bóg i religia
Przeczytana: 2011 rok

Genialna!
Książka pełna nie tylko głębokich, trafiających do czytelnika rozważań, ale też zaopatrzona w nieźle rozwinięty, barwny język autora. Polecam!

Monika | 2015-03-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia:)
Przeczytana: 23 marca 2015

Jak wierzyć w XXIw? Jak czytać Pismo Święte, jak głosić Ewangelię. Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce. Warto przeczytać

Damian | 2017-09-22
Gosia | 2017-09-20