Drzewo przetrwania

religia

Podręcznik duchowego przetrwania.

Wioletta | 2016-12-02
Przeczytana: 22 lutego 2016

"Niezbędnym jest ocenianie każdego doświadczenia na podstawie Pisma Świętego. Jeśli nie znajdujemy tam wyraźnego uzasadnienia danej praktyki, nie powinna ona być w kościele akceptowana, bez względu na to, jak piękne, pozornie cudowne doznania się z nią wiążą. Coraz częściej niestety okazuje się, że Pismo nie jest już traktowane jako wyczerpujący i wystarczający przewodnik dany przez ducha Świętego, pożyteczny do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości – aby człowiek boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. (2 Tm 3:16-17)
(...)
Każdy z nas musi osobiście się przekonać – w oparciu o samą Biblię, a nie czyjeś jej interpretacje – w co wierzy i dlaczego.
(...)
Skoro żadnego wizerunku Jezusa nie możemy uznać za odpowiadający prawdzie, jasne jest, że wiele przedstawiających Go obrazów, jeśli nie wszystkie, może wprowadzać wierzących w błąd, sugerując, jak mają o Nim myśleć.
(...)
Z psychologicznego punktu widzenia pewnym jest, że...

megakruker | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Troche sie przyłamałem bo zawierzyłem w medycynę germańską która sie okazała jedną z technik szamanizmu. Podświadomie robimy wiele za pomocą swego umysłu, ale sądzę ze panowanie nad swoim ciałem mozemy powierzyc mocy Syna Bozego -dzieki czemu mozemy wiele zyskać. Ksiazka nie jest dla tych co uwazaja ze Biblia nie jest pelnym przekazem wiary. Do konca tez nie zrozumieją jej ci co tez nie siedza w temacie glownie zachodniego chrzescijanstwa. Pomijajac katolicyzm co nijak juz sie ma z wiara Chrystusową. Pragne tylko po raz kolejny napomknac aby byc uwaznym i tez samemu siegnac po Pismo Święte. Mozna tez sie poslugiwac yutuboskimi interpretacjami ale napominam aby robic to z rozwaga bo szybko czasem mozna zmieniac zdania jak ktos przekonujaco rozprawia na dany temat. Bóg z wami. Wierze w zbawienie i sie staram bo sam jestem grzesznikiem. Powodzenia i wam.

talkenberg | 2018-05-14
Przeczytana: 22 maja 2018