Zgłosuj na książki roku 2017

Globalne problemy a kultura kapitalizmu

Tłumaczenie: Sławomir Dymczyk
Wydawnictwo: Pro Publico
Global Problems and the Culture of Capitalism
978-83-61629-98-6
geografia, globalizacja, kapitalizm,
dorota_eulalja

"Książka, po którą sięgnąć powinien każdy, kto pragnie zrozumieć świat, w jakim przychodzi nam żyć, kulturę, której jesteśmy uczestnikami, a przez własne poczynania współtwórcami. Właśnie w naszych codziennych działaniach jest nadzieja, że uczynimy go lepszym."

Z recenzji prof. Michała Buchowskiego

źródło opisu: http://www.globalneproblemy.pl/

źródło okładki: http://www.globalneproblemy.pl/

Alianne | 2014-03-04
Przeczytana: 04 marca 2014

Pozostało mi co prawda jeszcze trochę, by móc powiedzieć, że naprawdę skończyłam czytać tę książkę, jednak mimo wszystko chyba nie czuję się ku temu na siłach.
Jest to, oczywiście, lektura na studia, sama bym w życiu po nią nie sięgnęła.
Nie twierdzę, że nie można z niej dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy - nie mówię też, że problemy, o których wspomina autor nie są kluczowe, poważne i godne rozważenia. Dlaczego więc tak niska ocena tej książki? Spieszę tłumaczyć.

Jako książka naukowa, nie chcę i nie będę czepiać się tego, że jest trudna. Owszem, są mniej i bardziej wymagające pozycje - ta należy z kolei do tych bardziej nudnych - mimo wszystko jednak da się przez to przebrnąć. Naszpikowana jest danymi statystycznymi, które niejednokrotnie przeszkadzają w zrozumieniu tego, co autor ma na myśli, wprowadzane są dygresje - ale jak już napisałam, jest to jedynie wybór odpowiedniego napisania książki, autor miał ochotę skonstruować ją tak i mimo, że mi to osobiście nie...

Magika | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok