Słowenia. Słoneczna strona Alp

Wydawnictwo: Bezdroża
978-83-7661-081-8
Słowenia,
Pistacia

Słowenia to kraj mniejszy niż niejedno nasze województwo i liczący niewiele więcej mieszkańców niż polska stolica. A jednak na tak małym obszarze skupiła się niesłychana różnorodność krajobrazów, klimatów i zabytków przeszłości, którą można by obdzielić kilka państw. Znajdziemy tu krajobrazy tak płaskie jak Wielka Nizina Węgierska, wzgórza zajęte przez rozległe winnice, drogi wijące się między kamiennymi wioskami, adriatyckie miasteczka, które żywo przypominają Dalmację lub niedalekie Włochy, fascynujący świat Krasu i wreszcie skryte w chmurach, niebotyczne szczyty alpejskie. Wszędzie tam odnajdziemy zabytki mniej lub bardziej zamierzchłej historii – od śladów prehistorycznych, poprzez Imperium Romanum, wspaniałe, średniowieczne zamczyska i ciche, gotyckie kościółki, a także wiele innych budowli oraz pamiątki z późniejszych wieków – aż po wstrząsające zabytki z krwawego, XX stulecia. W podróży spotkamy się z życzliwością i ciepłym powitaniem Słoweńców, bowiem jest to kraj ludzi tak przyjaznych i wesołych, że podróż tu to prawdziwa przyjemność.

Przewodnik Słowenia to zaktualizowana edycja cieszącej się dużą popularnością książki. Obszerny wstęp krajoznawczy pozwoli lepiej zrozumieć Słowenię, a informacje praktyczne przydadzą się przy planowaniu podróży. Miłośnikom turystyki górskiej proponujemy wycieczki po najciekawszych alpejskich szlakach. W przewodniku zamieszczono też mapy z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami, propozycje tras zwiedzania oraz słowniczek. W regionie opisy miast ułożone są w porządku alfabetycznym.

źródło opisu: bezdroza.pl

źródło okładki: bezdroza.pl