Geopolityka emocji

Tłumaczenie: Renata Włoch
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Punkt Widzenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Geopolitics of Emotion. How Cultures of Fear, Humiliation and Hope Are Reshaping the World
978-83-01-16834-6
Michał

Wbrew przewidywaniom historia nie skończyła się, demokracja nie zatriumfowała, a zderzenie cywilizacji nie jest już tak oczywiste. Co zatem określa współczesną rzeczywistość międzynarodową? Czy uczestnicy stosunków międzynarodowych kierują się racjonalnymi przesłankami? Może kluczem do zrozumienia natury i ewolucji świata są emocje? Może to walka o tożsamość, strach przed Innymi, poczucie upokorzenia i społeczna wiara w siebie tworzą współczesną mapę świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2011

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl