Mity i utopie architektury XX wieku

Seria: Arkada
Wydawnictwo: Arkady
architektura, urbanistyka
sztuka

Autor, Jakub Wujek, przestawia w książce architekturę XX wieku, nowoczesne myśli, różne rodzaje zagospodarowania przestrzeni użytkowej i mieszkalnej.
Treść: 1. Mit twórcy, 2. Utopie szczęśliwości człowieczej, 3. Mity i utopie nowej estetyki, 4. Mit techniki, 5. Mit nowoczesności.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Antuan_Duanel | 2015-01-06
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Temat książki ciekawy, jednak z każdą stroną ma się wrażenie, że autor za mało trzyma się meritum i niewiele miejsca poświęca analizie określonych zjawisk, zachodzących w architekturze XX w. Za dużo tu dygresji, zbyt wiele też miejsca poświęcono nieustannemu naświetlaniu artystycznego podłoża poszczególnych epok. Autor bombarduje czytelnika informacjami ocierającymi się o naukowy banał. Momentami ma się wrażenie, że czyta się podręcznik historii sztuki dla początkujących, a nie przegląd nurtów architektonicznych ubiegłego stulecia.

maria.rogalik | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2015