Lubimyczytać.pl to:

Znak literanova
typ
papier
Ag2S
7.3 (631 ocen i 113 opinii)

Opis książki

Wcześniej wydana p.t. "Słonecznik". Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym „Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia p...

Wcześniej wydana p.t. "Słonecznik".

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.

Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci.
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.

~~~~

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej?

~~~~

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
kasandra_85 | 2012-06-19
Przeczytana: czerwiec 2012

Jak dotąd moja najlepsza książka Evansa, jaką przeczytałam, mimo przebłysku banału i przewidywalności. Najbardziej powieść podobała mi się ze względu na opisy wszystkich miejsc zwiedzonych przez bohaterów, a szczególnie dżunglę. Ale jest to też opowieść o miłość, nadziei, podnoszeniu się po porażce, zaczynaniu życia na nowo. Historia banalna, ale i tak piękna. Polecam.

Monka | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Bliżej słońca" to ciepła i wzruszająca historia. Momentami zbyt banalna i przewidywalna, ale jest w niej jakiś urok, który sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie i na długo pozostaje w pamięci.

kryptonite | 2012-10-21
Przeczytana: 21 października 2012

Richard Paul Evans jest dla mnie autorem, którego powieści zawsze biorę, kiedy mam ochotę się odprężyć. Moja koleżanka czytała 'Bliżej słońca' i stwierdziła, że jest dobra. Musiałam sama się przekonać.
I znowu autor serwuje nam opowieść z serii opartych na faktach. Już sama nie wiem, czy mam w to uwierzyć.
Historia bardzo dobra, chociaż można przewidzieć zakończenie. Czyta się lekko, a opisy dżungli i innych miejsc w Peru pobudza wyobraźnię. I do tego, to, co czytelnicy lubią najbardziej, czyli historia miłosna, w którą nie wszyscy wierzą, jeśli chodzi o trwałość.
Jestem jednak trochę znudzona schematem powtarzającym się w powieściach Evansa - religia, Bóg, przemiany... Nie chce kwestionować wiary, ale jakoś mnie od tych powtarzanych do znudzenia ideałów - mam swój rozum, to przecież wiem o tym.
'Bliżej słońca' to powieść idealna na odprężenie.

niebieska | 2011-02-04
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 lutego 2011

Dosyć banalna historia do tego straszliwie przewidywalna. Czyta się w zawrotnym tempie również z powodu olbrzymiej ilości nijakich dialogów.
Niczym mnie nie ta historia nie ujęła, ani przygodą ani ową wielką miłością.
"Słonecznik" to moja pierwsza książka Evansaa . Jeśli jego inne książki są podobne do tej to już żadnej czytać bym nie chciała:)

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Czytało mi się tę książkę świetnie - połknęłam ją, a potem żałowałam, że to już koniec...
Chociaż wiele wydarzeń jest przewidywalnych, powieść ma wielką zaletę - na długo zapada w pamięć, jest ciepła, wzruszająca... Pokazuje, że paradoksalnie czasem nawet banał może być głęboki:)

urika66 | 2013-08-29

Kolejna przepiękna powieść Evans'a jaką udało mi się przeczytać!
Każda jego ksiażka to całkiem nowa, inna, piękna historia, która nie tylko dostarcza nam rozrywki na letnie popołudnia, ale rownież uczy miłości, wiary i nadziei.

Tym razem śledzimy losy Christine, która stara się pozbierać po niedoszłym ślubie, razem z nią i jej przyjaciółką wybieramy się na niesamowitą wycieczkę do Peru.

Polecam gorąco!

Grażyna | 2014-03-27
Przeczytana: marzec 2014

Znalazłam tu wszystko co spodziewałam się znaleźć w książce Evansa.
I jak zwykle takie książki czytam bardzo szybko,bo oprócz tego ,że wciągają to przeważnie zakończenie jest optymistyczne....zwycięża miłość....Mam nadzieję ,że jest sporo z Was ,którzy cieszą się ze szczęśliwego zakończenia historii więc tych szczególnie zachęcam do sięgnięcia po "Bliżej słońca"....

Discordia | 2011-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 22 października 2011

Cudowna fabuła, zabawne wątki i piękni bohaterowie a wszystko to na 326- ciu stronach.
Wzruszająca opowieść o dobru, miłości i oddaniu. Dodatkowo fascynujące opisy odległych zakątków świata i dzikich zwierząt. A wszystko to jak zwykle otacza magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Katarzynka | 2013-09-18
Przeczytana: 12 września 2013

Widzę Evans, myślę miłość, ale to jest miłość w świetnym wydaniu. Jestem pod wrażeniem, jak z pozoru banalna historia potrafi chwycić za serce. Polecam każdemu, kto chce poczuć się choć trochę bliżej słońca w długie zimowe wieczory :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica