Bliżej słońca

Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Sunflower
Ag2S

Wcześniej wydana p.t. "Słonecznik". Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym „Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów. Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy”. Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że...

Wcześniej wydana p.t. "Słonecznik".

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym

Kiedy Christina planowała swój wymarzony ślub, nie miała pojęcia, że wydarzenia potoczą się zupełnie innym torem, niż tego pragnęła. Paul również nie przypuszczał, że pewna zimowa noc w szpitalu okaże się przełomowa w jego życiu. Oboje mieli ułożone plany na przyszłość, wydawało im się, że wiedzą, gdzie i z kim spędzą następne kilka lat.

Spotkali się w Peru, w amazońskiej dżungli, gdzie Paul stworzył dom dla porzuconych dzieci.
Christina za namową przyjaciółki zdecydowała się pracować tam jako wolontariuszka, by w ten sposób zagoić swoje złamane serce.

~~~~

Jak spotkanie z mieszkańcami sierocińca - gdzieś na krańcach świata - wpłynie na życie Christiny? Jaką rolę odegra w nim charyzmatyczny opiekun dzieci Paul Cook? Czy w dalekiej dżungli można zmierzyć się ze swoimi lękami i nauczyć się patrzeć na życie inaczej?

~~~~

Bliżej słońca to prawdziwa historia, którą opowiedział Richardowi Paulowi Evansowi jej główny bohater - Paul Cook - podczas misji humanitarnej w Peru. Jest to opowieść o narodzinach nieoczekiwanego uczucia, które zbliżyło do siebie więcej niż dwa serca.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Barbara Bąkowska | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

"Bliżej słońca", to wciągająca powieść. Czyta się ją szybko, rozbudza wyobraźnię, co dla mnie jest istotne. Razem z bohaterami przeniosłam się do innego wymiaru świata, w którym otaczające piękno natury jest niezwykłe, fascynujące, ale i wzbudzające dreszczyk niepokoju. Autor przybliża w książce zarys historii Machu Picchu i opisuje urok tego miejsca. Możemy też razem z bohaterami przeżyć niezwykłą przygodę w urokliwej dżungli.
Ważniejsze jednak od pięknych krajobrazów, wśród których rozgrywa się cała akcja powieści jest zwrócenie uwagi na przeżycia dotyczące ludzi, którzy z różnych powodów, można by rzec, skrajnie przykrych, jakich doświadczyli w swoim kraju udali się do Peru, żeby przebyć drogę w poszukiwaniu samych siebie i swojego miejsca na ziemi.
Historia przedstawiona w książce oparta jest na faktach i tylko może cieszyć to, w jaki sposób się zakończyła.
Autor ukazał w tej historii to, co dla człowieka w życiu jest najważniejsze i co może sprawić, że to, co utracone może...

ZARAZA | 2013-06-06
Przeczytana: czerwiec 2013

Jak dotąd moja najlepsza książka Evansa, jaką przeczytałam, mimo przebłysku banału i przewidywalności. Najbardziej powieść podobała mi się ze względu na opisy wszystkich miejsc zwiedzonych przez bohaterów, a szczególnie dżunglę. Ale jest to też opowieść o miłość, nadziei, podnoszeniu się po porażce, zaczynaniu życia na nowo. Historia banalna, ale i tak piękna. Polecam.

Monka | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Bliżej słońca" to ciepła i wzruszająca historia. Momentami zbyt banalna i przewidywalna, ale jest w niej jakiś urok, który sprawia, że czyta się ją w zawrotnym tempie i na długo pozostaje w pamięci.

Garona | 2017-03-27

Kolejna książka Evansa i to bardzo dobra! Za temat (Miłość!) i że na faktach. Piękna historia miłości, która wydarzyła się naprawdę. Z nutką ironii dodam - wciągnęła mnie jak film : ) w jeden dzień.
Naprawdę ma książki z przesłaniem. Podoba mi się to.
Podobał mi się też opis pracy głównego bohatera - ostry dyżur lekarza w Boże Narodzenie. Naprawdę byłam tam i... szacunek dla wszystkich lekarzy.
Autor porusza w książce problem wykorzystywania dzieci na całym świecie. Przerażają liczby, statystyki...
I wśród licznych głębokich, prawdziwych myśli zawartych w książce zapamiętałam "miłość jest silniejsza od bólu".
Ktoś kto trochę przeżył wie,że to prawda.
Tyle.
Polecam : )

Bursikowa | 2018-02-18
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 lutego 2018

Po raz kolejny jestem oczarowana. Kiedy sumie przez przypadek wpadłam na moją pierwszą książkę autora "Podarunek" pomyślałam sobie, że warto coś jeszcze P. Evansa przeczytać, bo zaczarował mnie niesamowicie. W Słoneczniku autor znowu sprawił, że się śmiałam i płakałam i bałam... czyli masa emocji na niewielu stronach. Teraz książki Pana Evansa nie będą już przypadkiem, teraz będę je wybierać świadomie.

Katherina87 | 2014-06-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tydzień przed planowaną datą ślubu narzeczony Cristiny odwołuje ślub. Jessica, jej najlepsza przyjaciółka, chce pomóc w tak trudnych chwilach i zgłasza obie do udziału w akcji humanitarnej w Peru. Mają pracować w sierocińcu o nazwie „Słonecznik”. Christina poznaje tam Paula Cooka, cieszącego się ogromnym szacunkiem charyzmatycznego amerykańskiego lekarza, który uciekł ze Stanów, po tym, jak pewnego fatalnego dnia utracił wszystko- karierę, wiarę oraz kobietę, którą kochał.

Nieoczekiwane zdarzenie prowadzi Paula i Christinę do amazońskiej dżungli. Christina musi stawić czoła głębokim lękom, a obydwoje od nowa uczą się ufać i kochać.

Dwie osoby, dwa inne powody do wyruszenia z domu.
Paul Cook lekarz po ciężkim świątecznym dniu na ostrym dyżurze traci dwóch pacjentów. Rodziny pacjentów wytaczają mu proces, który pomimo, że kończy się na jego korzyść to jednak żal, niesmak pozostaje. Paul rezygnuje z bycia lekarzem, czym także traci narzeczona, którą chciała mieć męża lekarza...

Inez | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2017

„Nie szukaj swego przeznaczenia, bo to ono szuka ciebie.” (s. 19)

Znacie historię odnalezienia Machu Picchu? Według źródeł Zaginione Miasto, jedno z najpiękniejszych świętych miast założonych przez Inków tysiące lat temu, zostało odnalezione przy pomocy tubylczej ludności dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego badacza i wykładowcę uniwersytetu w Yale, Hirama Binghama. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że celem wyprawy było odszukanie Vilcabamby, ostatniego bastionu królestwa Inków w walce z Hiszpanami, a o istnieniu Machu Picchu Bingham i jego współtowarzysze zapewne nawet nie wiedzieli! Można wręcz powiedzieć, że to miejsce odnalazło ich, a nie odwrotnie. Niejednokrotnie jest tak, że czasem znajdujemy nie to, czego początkowo szukamy, a nasze odkrycie przekracza swą wartością nasz pierwotny cel. Nawet jeśli cały nasz plan legnie w gruzach, nie oznacza to, że okres poszukiwań będzie czasem straconym. Nawet, gdy zawsze staramy się żyć ściśle według planu, to...

Monika | 2014-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Po książki autora sięgam, gdy mam ochotę na lżejszą (ale nie prymitywną!) lekturę. "Bliżej słońca" zabrałam ze sobą w podróż z nadzieją na "miłe czytanie". I co? I klapa! Po raz pierwszy (ostatni?) bardzo zawiodłam się na autorze. Książka jest banalna, przewidywalna, głupiutka wręcz. Jeśli ktoś, tak jak Anka, od tej książki zacznie swoją przygodę czytelniczą z autorem, to może się to skończyć porażką.
Nie sądziłam, że kiedykolwiek będę zmuszona wystawić książce pana Evansa tak niską ocenę...
Nie polecam!

młoda_pisarka | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

ZAWSZE GDZIEŚ JEST ZIMA...

Najczęściej zaś w ludzkich sercach.

Kolejna powieść Paula Evansa sprawiła, że poczułam się głupio. Zaczęło być mi głupio za samą siebie i za cały ludzki gatunek. Powieść ta jest prawdziwą historią, nie tylko miłości, ale i życia pewnego lekarza Paula Cooka.

Zanim jednak napiszę co nieco o książce pragnę zwrócić uwagę na dwie dręczące mnie po jej lekturze kwestie. Zacznę od tej mniej istotnej. Są na świecie ludzie, którzy mają różne gusta czytelnicze i w książkach szukaj czego innego niż pozostali. Każdy czyta na swój sposób. Jest to prawda. Prawdą też jest fakt, że wielu ludzi interesuje w książce tylko wartka akcja, mówią sobie: "w dobrej książce musi się coś dziać, musi się dużo dziać", całkowicie jednak nie mają racji. Książka bez akcji może wydawać się nudna, mozolna, uciążliwa, jednakże gorsza od książki bez akcji jest książka bez emocji, która nie daje czytelnikowi nic poza zajęciem, sposobem na spędzenie czasu.

Niektóre książki są natomiast...

Kiwi | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książka lekka, którą przyjemnie się czyta. Opowieść o miłości, która wnosi nadzieję w sercach tych, którzy nadzieję na miłość stracili.

"Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest oddać je innym" nic dodać nic ująć

Polecam!

Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania

Jego książki zostały przetłumaczone na ponad siedemnaście języków, na podstawie niektórych z nich nakręcono uhonorowane nagrodami filmy. W związku z polską premierą najnowszej powieści pt. „Bliżej słońca” Richard Paul Evans odpowie na Wasze pytania!