Bezpieczeństwo w sieci

Wydawnictwo: Helion
Internet Site Security
83-7197-801-4
boogislav

Internet, oferuje takie same możliwości tym, którzy chcą wykorzystać go dla wspólnego dobra, jak i tym, którzy widzą w nim instrument wykorzystywany do niesienia zła. Zamierzeniem tej książki jest wyposażenie specjalistów zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa w przewodnik, który przeprowadzi ich przez cały proces tworzenia bezpiecznej infrastruktury internetowej: od stworzenia polityki bezpieczeństwa do bezpieczeństwa realnego. Autorzy skupiają się na rzeczywistych, znanych im z wieloletniego doświadczenia zagrożeniach (są pracownikami firmy TrustWave Corporation, zajmującej się zabezpieczeniami sieci komputerowych).

Rzeczywiste przypadki, możliwe do zastosowania rozwiązania i daleko posunięty realizm to jest to, co odróżnia tą książkę od innych publikacji. Poznasz wszystkie najważniejsze technologie, które pozwolą Ci bezpiecznie komunikować się z ogólnoświatową siecią. Książka nie tylko przedstawi je teoretycznie, lecz dostarczy Ci sprawdzone, skutecznie działające rozwiązania.

Po przeczytaniu będziesz bogatszy o wiedzę na temat:

Tworzenia całościowej strategii tworzenia bezpiecznej infrastruktury internetowej
Konstruowania i uzasadniania budżetu na cele bezpieczeństwa
Zabezpieczania systemów Windows i Unix
Pisania bezpiecznych aplikacji internetowych
Tworzenia procedur bezpieczeństwa, integrowania firewalli i systemów wykrywania włamań
Reagowania na niebezpieczne incydenty i wykrywania ich sprawców

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/bezpieczenstwo-w-sieci-e-...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/125x163/bezsie.jpg