Wyzwanie czytelnicze LC

Moja Litwa. Gawędy kresowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gawędy kresowe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-05-13594-8
Litwa, podróże, gawędy, kresy

Czwarty tom nowego cyklu gawęd kresowych Katarzyny Węglickiej opowiada o dawnych kresowych ziemiach Rzeczypospolitej, dziś będących w granicach państwa litewskiego. Strony te, szczególnie bliskie sercu Autorki, urzekają bogactwem wspólnych dziejów Polski i Litwy oraz licznymi pamiątkami przeszłości. Wydały wielu wspaniałych Polaków, były też świadkiem zwycięstw i klęsk polskiego oręża, powstań i wojen.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo